Prenatalny okres rozwoju człowieka w ciągu zaledwie kilku lat ewoluował z mało znaczącego rozdziału w podręcznikach medycyny do jednego z najgorętszych tematów publicznych debat, sporów i dyskusji, omawiających zarówno aspekty biologiczne, jak i etyczne zagadnienia. W polemikę tę doskonale wpisuje się głos Emilii Lichtenberg-Kokoszki, cenionego eksperta z zakresu pedagogiki, psychologii i medycyny, autorki i współautorki szeregu publikacji, mających na celu przybliżyć odbiorcy ten najbardziej tajemniczy z etapów życia człowieka. Zanim się urodziłem to jednak głos wyjątkowy, daleki od zwyczajowego w tej sytuacji etycznego zacietrzewienia; w trzech przejrzyście zbudowanych rozdziałach autorka przedstawia, w czystej formie wykładu, naukowe fakty dotyczące życia płodowego podzielonego na etapy zgodnie z klasyfikacją J. Langmana: okres rozwoju listków płodowych, okres zarodkowy i okres płodowy.

Całość uzupełnia znakomita bibliografia przedmiotu, pozwalająca zainteresowanym samodzielnie pogłębiać wiedzę.

Informacje dodatkowe o Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym okresie życia zagadnienia wybrane:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym okresie życia zagadnienia wybrane

Zanim się urodziłem. Rozwój człowieka w prenatalnym okresie życia zagadnienia wybrane - opinie o książce

Seks w konfesjonale. Bo nic, co ludzkie, nie jest nam obce
Emilia Lichtenberg-Kokoszka0
Okładka ksiązki - Seks w konfesjonale. Bo nic, co ludzkie, nie jest nam obce

To Bóg stworzył seksualność, a zatem jest ona dobra, bo Bóg jest dobry. Erotyczny wymiar miłości, nie jest złem ani ciężarem, który należałoby tolerować...

Relacje damsko-męskie w kapłaństwie. Bo najważniejsza jest miłość
Emilia Lichtenberg-Kokoszka0
Okładka ksiązki - Relacje damsko-męskie w kapłaństwie. Bo najważniejsza jest miłość

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że tytuł książki jest prowokacyjny, bo sugeruje, że jeżeli kapłan zakocha się w kobiecie, a kobieta w kapłanie,...