Zapomniana rewolucja. Grecka myśl naukowa a nauka nowoczesna

Wydawnictwo: universitas
Data wydania: 2005
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-242-0451-2
Dodał/a książkę: Autor X

Książka jest czymś na kształt sensacyjnego odkrycia archeologicznego w zakresie historii nauki. Głośna i tłumaczona na wiele języków sugeruje, że narodziny nowoczesnej nauki i metodologii naukowej, należy przesunąć wstecz o 2 tysiące lat i przyznać, że naukowcy XVII-wieczni tak naprawdę mozolnie odzyskiwali dorobek nauki hellenistycznej i w znacznym stopniu opierali się na pracach starożytnych uczonych greckich w dziedzinie astronomii, matematyki, medycyny i fizyki. Książka ta zainteresuje tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii nauki, matematyki, fizyki, astronomii, medycyny i cywilizacji klasycznej i okaże się bardzo przydatna nauczycielom i wykładowcom powyższych przedmiotów.

Kup książkę Zapomniana rewolucja. Grecka myśl naukowa a nauka nowoczesna

Opinie o książce - Zapomniana rewolucja. Grecka myśl naukowa a nauka nowoczesna

Avatar użytkownika - antypater
antypater
Swietna pozycja ukazujaca poczatki metod badawczych wspolczesnej nauki. Stanowi ona znakomite uzupelnienie informacji (zwlaszcza informacji dotyczacych osiagniec naukowych i ich zastosowania w praktyce) o ignorowanej przez wielu epoce hellenistycznej. Czyta sie te ksiazke swietnie, poniewaz jest napisana z pasja. Polecam!