Zapomniany Ogród. Tom 1. Spadek

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2007-01-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7558-232-1
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę: Shi4

Ocena: 5.2 (5 głosów)

W roku 1881 dziesięcioletnia Emily wyrusza w podróż statkiem. Statek ulega katastrofie, a dziewczynka traci pamięć. Dwanaście lat później znajduje list, z którego dowiaduje się, że jej życie zostało zbudowane na gęstej sieci kłamstw, wymyślonych przez jej własną matkę. Mroźnego zimowego dnia Emily znowu wchodzi na pokład statku, po raz pierwszy od tamtej katastrofy. Ma pożeglować do Kragero, by być przy odczytaniu testamentu ojca. Ma się dowiedzieć, jaki spadek dostała i spróbować wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Los zrządził, że pojawiają się w jej życiu potężni wrogowie, ale spotyka również mężczyznę, którego nigdy nie zapomni.

Kup książkę Zapomniany Ogród. Tom 1. Spadek

Opinie o książce - Zapomniany Ogród. Tom 1. Spadek

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek - 2016, Mam,
Merete Lien tworzy bardzo ciekawe historie. Saga "Zapomniany Ogród" jest jedną z takich interesujących i wciągających historii. Główną bohaterką jest Emily,dziewczyna która w dzieciństwie straciła pamięć w katastrofie statku. Po dłużej nieobecności wraca do rodzinnego miasta, a tam dowiaduje się, że jej dotychczasowe życie było kłamstwem. Jej matka ukrywała przed nią przeszłość. Emily zostaje zmuszona popłynąć do Kragero, gdzie ma być odczytany testament jej ojca - ojca, którego nigdy nie znała. Musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i rozpocząć nowe życie. "Spadek" rozpoczyna tę pełną tajemnic historię. Rozwój wydarzeń w pierwszym tomie zachęca do zapoznania się z resztą przygód Emily. Mamy tutaj wiele sekretów, zazdrość i uczucie. Książka jest lekka, czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Kolejna saga skandynawska, która wpadła w moje ręce. Dla osób, które lubią ten gatunek - w sam raz. Polecam, gdyż czyta się lekko, a opisy autorki przenoszą nas do zimnej i surowej Skandynawii, która jednocześnie kusi i urzeka swym pięknem.
Link do opinii
Nigdy bym nie pomyślała, że Saga może być taka wciągająca. Główna bohaterka Emily będąc małą dziewczynką przeżywa katastrofę statku w wyniku, której traci pamięć. Nie pamięta swojego dzieciństwa. Mieszka z matką do czasu, kiedy zdradza ją narzeczony, wtedy postanawia wyjechać. Jednak matka miała poważne problemy zdrowotne i dziewczyna postanawia wrócić, lecz jak się okazuje na niedługo. Emily dostaje list, z którego dowiaduje się, że ma zupełnie inną tożsamość, a jej życie było uwite pajęczyną kłamstw. Dziewczyna dostaje spadek po ojcu i postanawia spełnić jego testament, a także przypomnieć sobie przeszłość. Czy jej się to uda sprawdźcie sami. Wciągająca opowieść o miłości, zdradzie, zazdrości, tajemnicach i trudnych wyborach. Seria lekka, przyjemna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Obyczajowe, Mam,
Emily dowiaduje się, że tak naprawdę urodziła się jako Amelia. Wyrusza więc z Bergen do Kagero by przejąć spadek po niedawno zmarłym ojcu. Lecz cała sprawa otoczona jest tajemnicą. Nie dość, że matka ją okłamywała, to jeszcze druga żona ojca i jej dzieci są do Emily wrogo nastawieni. Jednak dziewczyna znajduje też kilka przyjaznych dusz, jak latarnik z pobliskiej wyspy. Książka mi się podobała. Wciągnęła mnie tajemnica, pomimo, że momentami robiły się nudne dłużyzny. Pierwszy tom narobił mi smaka na resztę historii. Gdy tylko będę miała okazję sięgnę po resztę serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Inne książki autora
Polne kwiaty. Tom 62. Zapomniany ogród
Merete Lien0
Okładka ksiązki - Polne kwiaty. Tom 62. Zapomniany ogród

Konstanse dowiaduje się o zaręczynach Michaela i Emily. Jej francuski znajomy, Pierre Lafayette, oferuje swoją pomoc i obiecuje sprawić, by do ślubu tych...

Zapomniany Ogród Tom 5. Spotkanie
Merete Lien0
Okładka ksiązki - Zapomniany Ogród Tom 5. Spotkanie

Saga. Zapomniany ogród to seria książek autorstwa Merete Lien. To pasjonująca, pełna tajemnic opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o ludzkich...

Reklamy