Zeszyty dla najmłodszych. Zwierzęta

Edukacyjne książki z naklejkami dla najmłodszych. Uczą dzieci nowych pojęć, ćwiczą i utrwalają zdobytą wiedzę. Kolorowe zdjęcia i naklejki zachęcą dzieci do zabawy i nauki.

Informacje dodatkowe o Zeszyty dla najmłodszych. Zwierzęta:

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Ocena: 5, Czytam,

Odkrywamy świat

Bardzo fajny pomysł na prezent, pomyślałam od razu, kiedy tylko zobaczyłam „Zwierzęta. Zeszyty dla najmłodszych”. Estetyczne, kolorowe wydanie, naklejki zachęcające do zabawy i możliwość połączenia jej z nauką. Czego chcieć więcej? Chyba tylko czasu na to, by wspólnie z maluchem rozpocząć ciekawą przygodę, w której pozna on bogaty świat fauny. No i najważniejsza sprawa. Trzeba mieć malucha w odpowiednim wieku…

Książeczka przeznaczona jest dla małych dzieci, które zaczynają odkrywać świat a wraz z nim znaczenie słów. Dzieci dzięki tej niewielkiej, bo 16 stronicowej książeczce, mają okazję poznać nazwy zwierząt widywanych na co dzień oraz tych, które szansę zobaczyć będą miały prawdopodobnie tylko w zoo. Obok miniaturowych zdjęć, które znajdują się na marginesie książki, zadaniem dziecka jest odnalezienie wewnątrz książki naklejki odpowiadającej miniaturce i naklejenie jej w odpowiednim miejscu, na kolorowej planszy. To także okazja do nauczenia dziecka kolorów, choć głównym założeniem tej książki jest oswojenie dziecka z nazwami zwierząt i ich wyglądem.

Mamy więc w „Zwierzętach…” bardzo bogatą reprezentację świata fauny: od pingwinów i niedźwiedzi polarnych, poprzez swojskie krowy, kury, konie, czy psy. Naklejek jest naprawdę dużo, bo aż 70 sztuk, jest więc czego szukać i o czym się uczyć.

Świat zwierzaków podzielony został na te żyjące na wsi, w lesie, mieście, w zoo, wodzie czy powietrzu. Są przedstawiciele zarówno zwierząt groźnych (rekin, lampart, dzik), jak i domowych ulubieńców (pies, kot, papuga, królik).

Książeczka choć niewielka, rozwija spostrzegawczość i zdolności manualne dziecka, które najpierw odszukać musi potrzebną naklejkę, a następnie nakleić ją, ćwicząc przy tym swoje małe palce. Uczy nowych pojęć i utrwala te, które dziecko zdążyło już poznać. Dodatkowa atrakcja, to możliwość narysowania przez dziecko ulubionego zwierzątka.

Nawet po wykorzystaniu wszystkich naklejek i dopasowaniu ich w odpowiednie miejsca, książeczka nadal stanowić będzie atrakcję dla malucha, który chętnie oglądał będzie piękne zdjęcia zwierzaków.

Koń siedmionogi. Bajki węgierskie
Praca zbiorowa 0
Okładka ksiązki - Koń siedmionogi. Bajki węgierskie

Warszawa 1980...

Droga do zbawienia
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Droga do zbawienia

Czym jest droga do zbawienia? To historia Bożych interwencji w dziejach człowieka, Jego działania przeciwko złu, cierpieniu oraz temu wszystkiemu co nas...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;