Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11

20 lipca 1969 roku misja kosmiczna Apollo 11  dotarła do Księżyca. Astronauci, Neil Amstrong i Buzz Aldrin wyruszyli na spacer po powierzchni Księżyca, podczas którego Amstrong wypowiedział słynne zdanie "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości".

Ta książka opowiada historię misji, jej bohaterów a także całą historię podboju kosmosu. Dowiesz się z niej, jak wyglądała rywalizacja o podbój kosmosu pomiędzy USA i ZSRR w czasie zimnej Wojny, kim był pierwszy człowiek w kosmosie, Jurij Gagarin, jakie zwierzęta wysłano w kosmos i jak się to dla nich skończyło, jak wyglądają przygotowania astronautów, ich strój i kosmiczny rower.

Zapraszamy na niezwykłą podróż na Księżyc!

Informacje dodatkowe o Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11:

Tłumaczenie: Maria Wasylkowska
Ilustracje:Luogo Comune

Kup książkę Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11

Ziemia do Księżyca: Porywająca historia Apollo 11 - opinie o książce

"To jest mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości." Te słowa 20 lipca 1969 roku wypowiedział astronauta Neil Armstrong stawiając stopę na Księżycu.
Wydana nakładem Wydawnictwa Muchomor książka Lary Albanese, z pięknymi ilustracjami Luogo Comune, to porywająca historia misji Apollo 11. Chyba w żadnej innej książce nie opisano dzieciom tak szczegółowo misji, w której człowiek po raz pierwszy stanął na Księżycu. Znajdą w niej między innymi: szczegółowy opis statku kosmicznego Apollo bez którego ta misja by się nie udała; Co spowodowało, że powstały takie projekty, jak program Apollo? Dowiedzą się o wcześniejszych misjach z udziałem ludzi. Poznają zwierzęta, które poleciały w kosmos przed człowiekiem. Przeczytają o kobietach często dyskryminowanych lub zapominanych w historii misji kosmicznych. Oprócz sylwetek trzech bohaterów misji Apollo 11 poznają także życiorys pierwszego człowieka, który poleciał w kosmos - Jurija Gagarina. Lądowanie człowieka na Księżycu było niezapomnianym momentem dla wielu ówcześnie żyjących ludzi i wywarło ogromny wpływ także na nasze życie. Ta książka jest naprawdę świetnie opracowana i zawiera wiele ciekawostek, które porywają młodego czytelnika a nie nudzą go. Mój syn przeczytał ją jednym tchem. Poza dużą ilością ciekawostek można z niej wyciągnąć także pewną naukę! Historia Armstronga, Aldrina i Collinsa pokazuje, iż mimo przeszkód i małych porażek można odnieść sukces.

Nie jedno dziecko z zafascynowaniem patrzy w niebo, nawet my dorośli potrafimy czasem się zatrzymać i zachwycić rozgwieżdżonym niebem, ale jak wytłumaczyć dziecku w przystępny sposób szerokie pojęcie jakim jest kosmos?
Książka. "Ziemia do Księżyca" opowiada o misji Apollo 11 w której to uczestniczyli Michael Collins, Neil Armstrong i Buzz Aldrin, mamy tutaj ukazany opis i wygląd statku kosmicznego oraz symbol misji. Na kolejnych stronach możemy poczytać o tym ile trudu trzeba było włożyć w to żeby na ten księżyc polecieć, ile potrzeba było do tego lat i prób żeby wreszcie się udało.
Nie wiele z nas wie że oprócz ludzi na księżycu były również zwierzęta, prawie każdy słyszał o słynnym psu Łajka który tak na prawdę wabił się Kudrajwka ale mało kto słyszał o kotce Felicette czy szympansicy Ham, a te zwierzęta również tam były.
Moim zdaniem jest to idealna książka dla dzieci, ponieważ prędzej czy później temat lotów w kosmos będzie omawiany w szkole, a chyba lepiej dowiedzieć się tego z ciekawej książki niż nudnego podręcznika. Jestem pewna też tego że każde dziecko które sięgnie po książkę z ciekawością przeczyta ją całą tak jak ja, jest tu tyle ciekawostek o tym jak wygląda skafander kosmiczny, jak pachnie księżyc lub kim była pierwsza kobieta w kosmosie, takich rzeczy nie przeczytamy w podręczniku a są to idealne informację do referatu który na pewno zrobi wrażenie na nauczycielu i kolegach.
Książka oprócz tego że skrywa ogrom informacji i ciekawostek jest również pięknie wydana i zadbana w małych detalach, jest w twardej oprawie i już od samego początku jest w niej dużo grafiki, prawie do każdej ciekawostki jest obrazek jak dana rzecz dokładnie wygląda. Dzięki tym grafikom wydaje nam się że tekstu nie jest tak dużo, bo wiele dzieci zniechęca się właśnie do książek dużą ilością tekstu.
Moja kolejna pozycja książek które trzeba posiadać, dzięki temu temat kosmosu staje nam się bliższy i o wiele ciekawszy.