Okładka książki - Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-10-01
Kategoria: Psychologia
Dodał/a książkę: elibri

12 rewolucyjnych strategii kształtujących umysł twojego dziecka!

,,Daniel Siegel i Tina Payne Bryson stworzyli mistrzowski, przyjazny czytelnikom przewodnik, który ma pomóc dzieciom w kształceniu inteligencji emocjonalnej. Te błyskotliwe metody zmieniają codzienne interakcje w wartościowe, modelujące umysł chwile. Każdy, kto kocha swoje dziecko i troszczy się o nie, powinien przeczytać tę książkę".

Daniel Goleman, autor Inteligencji emocjonalnej

Twój dwulatek wpada w histerię na środku sklepu, przedszkolak odmawia ubrania się, a piątoklasista dąsa się na ławce, zamiast grać na boisku.  Czy dzieci spiskują, żeby życie ich rodziców było niekończącym się wyzwaniem? Nie - to tylko ich rozwijające się umysły przejmują ster!

W tej pionierskiej książce autorzy w przystępny sposób przekazują nową wiedzę dotyczącą rozwoju mózgu człowieka. U dzieci, szczególnie małych, prawa półkula, odpowiedzialna za emocje, dominuje nad lewą półkulą, zawiadującą logicznym myśleniem. Nic dziwnego, że dzieci mogą mieć problem z kontrolowaniem swoich zachowań. Ta niezwykła książka dostarcza rodzicom skutecznego narzędzia w postaci 12 sprawdzonych strategii integracji umysłu,   które zostały uzupełnione wyjaśnieniami, przykładami oraz ilustracjami.

Dr Daniel J. Siegel ukończył Harvard Medical School. Opublikował wiele książek, m.in. takie bestsellery, jak Psychowzroczność  i Rozwój umysłu.

Dr Tina Payne Bryson jest pediatrą, psychoterapeutką w Pediatric and Adolescent Psychology w Arcadii w Kalifornii.

Kup książkę Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko

Opinie o książce - Zintegrowany mózg - zintegrowane dziecko

Świetna książka o wychowaniu dziecka, napisana z perspektywy neurologii. Fantastycznie wyjaśnia procesy zachodzące w dziecięcych mózgach w trudnych momentach, które owocują irracjonalnymi zachowaniami maluchów. Rozdziały przeplatane są tekstami i rysunkami, które mają pomóc dzieciom w zrozumieniu tego, co dzieje się w ich główkach. Jedna z najrozsądniejszych książek o wychowaniu, jakie czytałam. Bez demagogii i dopasowywania świata do swoich teorii. Polecam.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński