Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: If I stay. Where she went

Zbiorowe wydanie bestsellerowych, przetłumaczonych na ponad czterdzieści języków, książek Gayle Forman z dodatkiem - nigdy wcześniej niepublikowanym prequelem.

Zostań, jeśli kochasz

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi, o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Wróć, jeśli pamiętasz

Ciąg dalszy losów Mii i Adama. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki... ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki - Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę... Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?

Gayle Forman to wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka oraz dziennikarka, której artykuły ukazywały się w licznych gazetach, między innymi ,,Seventeen", ,,Cosmopolitan", ,,The Nation" i ,,Elle". W 2002 r. wyruszyła z mężem w roczną podróż dookoła świata. Wrażenia z tej wyprawy zawarła w swoim debiucie ,,You Can't Get There From Here: A Year On the Fringes of a Shrinking World". W 2007 r. ukazała się jej powieść dla młodzieży ,,Zawsze stanę przy tobie", a w 2009 bestsellerowa ,,Zostań, jeśli kochasz". Od tamtej pory Gayle wydała pięć kolejnych książek dla młodych czytelników oraz powieść dla dorosłych.

Kup książkę Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz

Opinie o książce - Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz

Ten jeden dzień
Gayle Forman0
Okładka ksiązki - Ten jeden dzień

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”. Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane...

Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz. Zestaw
Gayle Forman0
Okładka ksiązki - Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz. Zestaw

Dwie znakomite powieści Gayle Forman o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać. ,,Zostań, jeśli kochasz" to światowy bestseller...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś