Zwiadowcy. Bitwa o Skandię

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2009-10-23
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-001-5
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Ranger's Apprentice: Oakleaf Bearers aka Battle for Skandia
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Dodał/a książkę: Kassandra08763

Ocena: 5.49 (39 głosów)

Czwarty tom znakomitej serii Johna Flanagana, która od ponad trzydziestu tygodni nie schodzi z listy bestsellerów „New York Timesa”. Czy ci, którzy jeszcze niedawno byli śmiertelnymi wrogami, mogą połączyć swe siły i walczyć ramię w ramię przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi? Wiosna miała oznaczać koniec niewolniczej doli Evalyn i Willa. Ale gdy tylko przyjaciołom udało się dać nogę z zimowych siedzib Skandian, tajemniczy jeździec porywa dziewczynę. Will, choć zahartowany i sprytny nie jest w stanie stawić czoła sześciu napastnikom... Na szczęście Halt i Horace przybywają w samą porę! Rychło okazuje się, że ci, których wzięto za przypadkowych rzezimieszków są tak naprawdę szpiegami wielkiej armii. Władca Temujai przygotowuje gigantyczną inwazję, która zagrozi nie tylko Skandii, ale również innym niezależnym królestwom. Czworo Aralueńczyków musi przekonać dumnych mieszkańców Północy o tym, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Will, Evanlyn, Halt i Horace są gotowi stanąć do walki u boku Skandian i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i mądrością – o ile oczywiście Oberjarl wyrazi zgodę na to, by w szeregach jego wojowników znaleźli się obcy...

Kup książkę Zwiadowcy. Bitwa o Skandię

Opinie o książce - Zwiadowcy. Bitwa o Skandię

Avatar użytkownika - Styrana
Styrana
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Ulubione,
Jak narazie wszystkie części serii na tym samym poziomie. Czyli bardzo dobrym. Coraz bardziej żałuję, że tak późno się wzięłam za książki Flanagana, który pisze niezwykle lekko i przyjemnie. Idealne dla młodego czytelnika, nadadzą się również dla starszego, który ma nadzieję na chwilowy powrót do dzieciństwa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kolejna opowieść mocno trzymająca czytelnika w napięciu. Autor pokazał, że z jego książkami nie da się nudzić. Wciąga i zasysa. :) Polecam! Nie idzie się oderwać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu autora; tak wykreować bohaterów, żeby kochało się ich całym sercem, tak fenomenalnie zobrazować całą bitwę, tak wpleść wielką dawkę humoru i równie wielką - wzruszeń. Tak się cieszę, że znalazłam tę serię! Boję się tylko coraz bardziej, że coś może się stać moim ulubionym postaciom. Brr! Aż strach! Za bardzo się z nimi zżyłam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
"Bitwa o Skandię" jest już czwartą częścią serii Zwiadowcy autorstwa Johna Flanagana.Tak samo jak poprzednie tomy ten też wciąga i nie pozwala spać ,gdyż jest się ciekawym co będzie dalej =D.Moim zdaniem,księga 4 to najlepsza część z całej serii.W książce są momenty na ,których można uronić parę łez.Również okładka jest bardzo piękna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Jestem zachwycona całą serią. No i uwielbiam Skandian ^^ A Will po raz pierwszy może się wykazać jako dowódca.
Link do opinii
Z chęcią i podekscytowaniem czytam kojelne części tej wspanialej serii. A Bitwa o Skandię jest jedną z najlepszych cześci. Uwielbiam czytać o przygotowniach do bvitwy jak i o samej bitwie. W tej części to znalazłem. Niestety w Zwiadowcach przebieg bitew jest mniej opisywany niż przygotowanie to nie żałuję. Wspaniale czytać jak dwa nie nawidzące się kreje łączą się sojuszem by zniszczyć wspólnego wroga! Pasuje tu przysłowie: "Wróg mojego Wroga jest moim Przyjacielem". Will wyrósł na wspaniałego zwaidowcę co już widać w tej książce a w następnych będzie jeszcze bardziej doswiadczony.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cookiss
Cookiss
Ocena: 6, Czytam,
Świetne! Bez dwóch zdań. Wspaniała przygodówka połączona z fantasy, świetni bohaterzy i doskonała fabuła!
Link do opinii
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:,
Bardzo fajne seria :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2017-11-20, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2017-04-29, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2017-03-10, Przeczytałam, 2017,
Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam,
Inne książki autora
Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie...

Zwiadowcy. Ziemia skuta lodem
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zwiadowcy. Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał...

Reklamy