Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z północy

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 10.03.2010
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-006-0
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: Kassandra08763

Ocena: 5.38 (37 głosów)

Piąty to bestsellerowego cyklu dla młodzieży, który pobił „Eragona” Paoliniego na liście bestsellerów „New York Timesa”, epicka opowieść o honorze, przyjaźni i wielkiej przygodzie. Od wydarzeń opisanych w Bitwie o Skandię minęło pięć długich lat. Will, niegdyś uczeń Halta, dziś sam jest pełnoprawnym zwiadowcą. Wraz z dawną towarzyszką Alyss, wyrusza na północne rubieże, by zbadać niepokojące pogłoski o mających tam miejsce, dziwnych wydarzeniach. Pozbawiony wsparcia tych, do których obecności przywykł, Will stara się dociec prawdy o mitycznym Czarnoksiężniku, który ponoć objął we władanie okoliczne ziemie. Nawet Halt, choć jego doświadczenie nie ma sobie równych, nie był w stanie przygotować swojego ucznia na spotkanie z istotami rodem z najgorszych koszmarów! Zagubiony w bezkresnych lasach, ścigany przez echa i dziwne, okryte mgłą sylwetki, Will zadaje sobie pytanie – czy magia naprawdę istnieje?

Kup książkę Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z północy

Opinie o książce - Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z północy

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
"Pochłaniałam" - strona po stronie, rozdział po rozdziale. Uwielbiam książki z serii o Zwiadowcach. I oczywiście grzechem byłoby nie wspomnieć o wymyślonej przez Will'a piosenki o Halcie. Świetny pomysł.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Faraons
Faraons
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku, Posiadam,
Ta część "Zwiadowców" znów przyniosła bardziej wartką akcję. Przede wszystkim Will staje się już pełnoprawnym zwiadowcą i wyrusza na swoją pierwszą placówkę, do lenna Seacliff. Po drodze ratuje poturbowaną suczkę owczarka i w ten sposób powiększa się jego menażeria. Towarzyszy mu bowiem nieodłącznie jego konik Wyrwij. W Seacliff zastaje wojsko w zupełnym rozprężeniu. Zmiana następuje dopiero po ataku Skandian, przed którymi ratuje ich Will. Monotonne dni młodego zwiadowcy ulegają zmianie, gdy z tajnymi informacjami przybywa jego przyjaciółka z dzieciństwa, teraz kurierka, Alyss. Will wyrusza jako minstrel do lenna Norgate, gdzie dzieją się dziwne rzeczy, zakrawające na czarną magię. Okazuje się, że za wszystkim stoi Keren, kuzyn lorda Ormana zarządzającego zamkiem, który chce przejąć władzę. Pojawia się również tajemniczy, legendarny czarnoksiężnik Malcallam, przez którego dzieją się dziwne rzeczy w lesie w pobliżu zamku i wioski i przez co las ten zostaje uznany za nawiedzony. Okazuje się, że tak naprawdę zamieszkuje tam sympatyczny Malcolm, który przygarnia istoty odrzucone przez społeczeństwo i przez różne sztuczki próbuje odstraszyć od swojej kryjówki okoliczną ludność. Alyss również udaje się do lenna Norgate, udając lady. Gdy ich prawdziwe zamiary wychodzą na jaw, Alyss zostaje uwięziona przez Kerena w zamkowej wieży. Willowi nie udaje się jej uwolnić. Kontynuacja zapewne w następnym tomie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Coś zgrzytało w tej części. Nie podobała mi się taka wyrwa czasowa w życiu Willa. Wolałabym wiedzieć co działo się po kolei, a tutaj mamy jakieś dziwne wspominki. Żałuję też, że jest tu tak mało Halta, który, jak widać po poprzednich tomach, dodaje Zwiadowcom uroku i dużej dawki humoru. Will za to jakoś zgnuśniał, czasami był irytujący. Ale Allys stała się ciekawą postacią. Podobało mi się wytłumaczenie wątku Czarnoksiężnika i to jak ładnie autor wplata w swoją literaturę treści wysoce dydaktyczne; by nie oceniać po wyglądzie, by nie kierować się plotkami, by szanować każdego "odmieńca". Ogólnie wciąż jest to bardzo dobra książka, jednak czytało się nieco gorzej niż poprzednie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Tym razem Will ma przed sobą do rozwiązania zagadkę, gdzie zdolności łucznicze i umiejętność maskowania się mogą nie wystarczyć. Czy z pomocą przyjaciół Will poradzi sobie z zadaniem? Czy znajomi z przeszłości nie pokrzyżują jego planów? I kim tak naprawdę jest człowiek z Północy?
Link do opinii
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Hm, życie mistrala jest bardzo ciekawe, nic dziwnego, że Willowi się zaczęło podobać. Nie podoba mi się jednak ten przeskok aż 4 lata do przodu bez żadnego wyjaśneinia....
Link do opinii
Avatar użytkownika - Drugastronak
Drugastronak
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Z biblioteki,
Niesamowita opowieść, ten tom wyróżnia się na tle innych!
Link do opinii
Minęło pięć lat kiedy Skandia i Araulen podpisali traktat pokojowy. Przez ten czas ten młody wychudzony sierota, który w pierwszej części nie wiedział co ze sobą zrobić w tej księdze jest już pełnoprawnym zwiadowcą i należy do elitarnego Korpusu! Dostaje nawet własne lenno Seacliff mimo że nic się w nim nie dzieje, Will nie będzie narzekał na brak przygód gdyż wyruszy w dość niebezpieczną (jak zwykle) podróż wraz ze swoją przyjaciółką Alyss w celu sprawdzenia dziwnych pogłosek na temat Czarnoksiężnika, który objął we władanie okoliczne ziemie... Przygód jak zwykle nie zabraknie, będą chwile grozy, i to coś co nie pozwoli oderwać Ci się od książki nawet na chwilę!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2011-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cala seria jest super!
Link do opinii
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:,
Bardzo fajne seria :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2017-11-02, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2017-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam,
Avatar użytkownika - Atyrius
Atyrius
Przeczytane:2016-09-03, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Zwiadowcy, Oblężenie Macindaw
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zwiadowcy, Oblężenie Macindaw

Szósty tom znakomitej serii australijskiego pisarza Johna Flanagana “Zwiadowcy”, bestseller „New York Timesa”, doceniony również...

Zwiadowcy #3 - Ziemia skuta lodem
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zwiadowcy #3 - Ziemia skuta lodem

Trzeci tom bestsellerowej sagi dla młodzieży pióra australijskiego pisarza Johna Flanagana. Po spaleniu mostu, przez który Morgarath chciał przeprowadzić...

Reklamy