Zwiadowcy. Płonący most

ISBN: 978-83-60010-89-1
Tytuł oryginału: Ranger's Apprentice: The Burning Bridge
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Dodał/a książkę: Kassandra08763

Drugi tom bestsellerowej serii Johna Flanagana o Zwiadowcach – kontynuacja losów Willa i jego przyjaciół. Królestwo Araluenu przygotowuje się do wojny z okrutnym baronem Morgarathem. Will, zwiadowca Gilan oraz Horacy otrzymują ważne zadanie – wyprawiają się do sąsiadującej z Araluenem Celtii, by wezwać jej władcę na pomoc w walce z najeźdźcą. Gdy docierają na miejsce, ich oczom ukazuje się przerażający widok – wioski Celtii są opustoszałe, wiatr hula po zniszczonych zabudowaniach, na gościńcach zaś królują bandyci. Od wyczerpanej, niemal umierającej z głodu dziewczyny, bohaterowie dowiadują się, że Morgarath uprzedził ich zamiary – zaatakował Celtię, porwał górników, a króla i jego ludzi odrzucił daleko na południeďż˝żďż˝Ś Gdy Gilan wyrusza z wieściami do Araluenu, Will, Horacy i Evanlyn odkrywają, że plan diabolicznego hrabiego jest dalece bardziej wyrafinowany, niż mogliby sądzić. Tylko dni dzielą Morgaratha od wybudowania mostu, który pozwoli mu przerzucić armię na ziemie królestwa. Nie ma czasu, by poinformować o tym władcę, Will i Horacy muszą wziąć sprawę we własne ręce. Ale spalenie mostu do dopiero początek kłopotów.

Kup książkę Zwiadowcy. Płonący most

Opinie o książce - Zwiadowcy. Płonący most

Avatar użytkownika - Cartercon
Cartercon
Przeczytane:2016-03-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Drugi tom jest utrzymany na tak samo dobrym poziomie, co pierwszy, choć mi podobał się troszeczkę bardziej. No i to zakończenie...Tylko zmusza do rozpoczęcia kolejnej części. Nie mam pojęcia co takiego ma w sobie ta seria, że czyta się ją tak szybko i przyjemnie. To naprawdę fajna odskocznia od nudnej codzienności.
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Kocham tę serię! I wszystkich bohaterów, ich kreacje, ich nietuzinkowość. I to, że wciągam się tak, że nie mogę przestać czytać. I że mogę się wzruszać i trzymać kciuki za powodzenie losów moich ulubieńców. Pragnę już dorwać trzecią część!
Avatar użytkownika - Nuki47
Nuki47
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek - 2015,
Po roku przerwy od "Zwiadowców" postanowiłam do nich wrócić dzięki namowom koleżanek. Myślę, że druga część jest lekką lekturą, dobrą na odetchnięcie od świątecznych przygotowań. Bardzo szybko się ją czyta. Mimo że jest to książka dla dzieci, w niektórych momentach bardzo mnie zdziwiła, myślałam, że akcja potoczy się całkowicie inaczej. Niestety było też dużo przewidywalnych wątków, co mnie troszkę irytowało. Denerwowała mnie również pewna żeńska postać, która pojawiła się w tym tomie... Ciężko mi było z nią wytrzymać.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Muszę przyznać, że John Flanagan stworzył pasjonującą serię przygodową dla młodzieży, która jest w stanie ująć nawet dorosłych. Wartka i ciekawa akcja, wzorowanie się na średniowiecznej historii Anglii i normandzkich podbojach, młodzi bohaterowie w obliczu niebezpiecznych i intrygujących zdarzeń, sprawiają, że czytelnicy z łatwością wpadają w zachwyt
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
wciągający, następny tom przygód młodego czeladnika zwiadowcy.
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Może tylko trochę w Zwiadowcach brakuje mi innowacyjności Hala z Drużyny, ale za to uważny i domyślny Halt, który się nigdy (przynajmniej według Willa) nie myli, zastępuje mi go. Poza tym Will również ma zaskakująco dobre i przemyślane pomysły. Wykazuje się odwagą i samodzielnym myśleniem, gdy rusza z Horacem i Evanlyn za oddziałem przeciwnika. Poza tym spalenie owego mostu to jego inicjatywa i wykonanie... Tylko nie wszystko poszło po jego myśli, ale tego - dowiecie się sami! :)
2 część fascynującej i mojej ulubionej serii "Zwiadowcy". Od razu po przeczytaniu części pierwszej musiałem ją przeczytać jednak musiałem trochę poczekać bo w bibliotece także byly rozchwytywane. W 2 części poznany przeze mnie Will i Horace oraz doświadczony Zwiadowca Gillan wyruszają do Celty po pomoc w walce z Morgarathem. Jednak okazuje się że wioski Celty są opuszczone, stwory Morgarathga byli tu przed nimi. Całe wojsko złęgo dowódcy szykuje się do przedostania do kraju za pomocą mostu w górach. Jednak do tego nie dochodzi, ponieważ nasz dzielny zwaidowca Will z przyjaciółmi wykazuje się odwagą i niszczy tak ważny dla wrogów "środek transportu do kraju " . Kolejne część w której się zakochalem, z części na część Will staje się coraz bardziej starszy i doświadczony i to jest właśnie piękne :). W ferie seria leci od początku!
Avatar użytkownika - Cookiss
Cookiss
Ocena: 6, Czytam,
Świetne! Bez dwóch zdań. Wspaniała przygodówka połączona z fantasy, zabawne momenty, świetni bohaterzy i doskonała fabuła!
Avatar użytkownika - kkiinnaa
saphereaude
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Reev
Reev
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla młodzieży, Fantasy, Mam, Ulubione,
Avatar użytkownika - 810611Zp
Przeczytane:2017-01-17, Przeczytałem,
Drużyna. (Tom 7). Drużyna 7. Kaldera
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Drużyna. (Tom 7). Drużyna 7. Kaldera

W Hallasholm Stig przygotowuje się do wielkiego turnieju, w którym zostanie wyłoniony najwaleczniejszy spośród wojowników Skandii. Późną nocą ktoś stuka...

Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Zwiadowcy. Księga 10. Cesarz Nihon-Ja

Horace przepadł bez śladu. Od czasu, gdy został wysłany z misją na ziemie cesarza Nihon-Ja, minęły już miesiące. Brak jakichkolwiek wiadomości martwi nie...