Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków

Ukazujący się w 45 lat po śmierci pisarza zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera, czyli najlżejszych i najbardziej uroczych ,,piórek" mistrza gatunku. Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka, postać wzorowana na wnuczce słynnego fraszkopisarza, dla której przed laty powstawały te niezwykłe rymowanki. W bogato ilustrowanej przez Jonę Jung książeczce znajdą się utwory pochodzące m.in. z tomów: Moja wnuczka, Zwrotki dla Dorotki, Dróżką przed siebie, Kasztanki, Narodziny obłoczka czy Muchomory. Nie zabraknie też wierszyków dotąd mało znanych, jak odnaleziony niedawno przez spadkobierców poety w czasopiśmie ,,Tęcza" z 1930 roku Konik polny

Macie w domu małych wielbicieli Brzechwy i Tuwima? Z pewnością pokochają też wiersze Jana Sztaudyngera!

Informacje dodatkowe o Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-11-05

Kup książkę Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków

Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Jan Sztaudynger (1904-1970) - legendarny mistrz fraszek i jego wielobarwny zbiór wierszy dla dzieci. Wyboru dokonała Anna Sztaudynger-Kaliszewicz, córka mistrza. Wiersze zostały napisane specjalnie dla wnuczki Pana Jana, Dorotki. Krótkie i sympatyczne, które nie zmęczą waszych latorośli - czterdzieści cztery wierszyki, wiersze i fraszki, zabawne rymowanki, które mogą bawić nie tylko dzieci. W tym cudownym zbiorze znajdziemy prawie wszystko: zwierzątka, kwiatki, niebo, słońce, trawę, księżyc, las i ogród, a także wnuczkę mistrza, Dorotkę. Zwrotki dla Dorotki są piękną, kolorową książeczką, opatrzoną uroczymi rysunkami autorstwa Jony Jung, jednej z najważniejszych współczesnych ilustratorek książek dla dzieci. Książki dla dzieci, obojętnie czy to proza, czy poezja powinny bawić i uczyć. Taka właśnie jest ta książeczka, krótka, piękna i mądra. Życząc sobie i kolejnym pokoleniom więcej takich cudowności - nie tylko dla dzieci - zapraszam do lektury Zwrotek... i gorąco polecam. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/11/28/zwrotki-dla-dorotki-arcyksiaze-fiolkow-jan-sztaudynger/
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

,,Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków" to zbiór 58 wierszyków dla dzieci napisanych przez Jana Sztaudyngera (1904-1970). Utwory te powstały dla wnuczki autora-Dorotki. Kiedyś dziadek pokazywał dziewczynce otaczający świat i prowadził z nią rozmowy, a teraz Dorotka oprowadza jakby za rączkę małych czytelników po kolejnych strofach. Myślę, że wiele osób zna te popularne i wesołe wierszyki, ale w nowym zbiorze, który ukazał się 45 lat po śmierci pisarza, znalazły się też niedawno odnalezione wiersze np. ,,Konik polny" z 1930 roku.Książeczka jest starannie i pięknie wydana, a ilustracje wykonała Jona Jung. Można też obejrzeć zdjęcia Jana Sztaudyngera z wnuczką. Dla mnie są przepiękne:)Wiersze jak najbardziej są warte polecenia dla małych smyków:)

Więcej informacji o tej książeczce znajduje się tutaj: http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2015/10/zwrotki-dla-dorotki-arcyksiaze-fiokow.html#gpluscomments

Piórka
Jan Sztaudynger0
Okładka ksiązki - Piórka

Wybór najciekawszych fraszek mistrza tego gatunku. Ukazuje najdowcipniejsze miniatury pisarza z popularnych zbiorków: Wyznania, Fraszki o...

Piórka znalezione
Jan Sztaudynger0