Warsztaty Twórczego Pisania w Poznaniu

Autor: slk
News - Warsztaty Twórczego Pisania w Poznaniu 14 kwietnia rusza Poetycki Cykl Warsztatów Twórczego Pisania (kwiecień – czerwiec 2007). Warsztaty adresowane są przede wszystkim do autorów zainteresowanych pogłębieniem umiejętności pisarskich, ale także do osób, które chcą poszerzyć wiedzę o literaturze. Pierwsze spotkanie w nowym cyklu poprowadzi prof. Piotr Śliwiński, wybitny znawca współczesnej poezji.[END]

Przedmiotem spotkań będą rozmowy skupiona wokół tekstów i tematów zaproponowanych przez osobę prowadzącą. Zajęcia „O wierszu” połączą analizę literatury z szerszym kontekstem kulturowym, literaturoznawczym, przekładowym czy wydawniczo-marketingowym. W spotkaniach z poetami, ważne będzie natomiast spojrzenie na tekst z punktu widzenia praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych i językowych.

Oprócz Piotra Śliwińskiego zajęcia poprowadzą Katarzyna Kuczyńska-Koschany, Dariusz Sośnicki, Edward Pasewicz, Jerzy Borowczyk, Mariusz Grzebalski.

Terminy spotkań: 14.04, 21.04, 12.05, 26.05, 2.06, 16.06

Organizowane przez Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu warsztaty trwają 3 miesiące. Spotkania odbywają się w soboty co dwa tygodnie w godz. 10.00-14.00. Każde z nich składa się z 2 części. Istotnym elementem warsztatów są konsultacje, na których uczestnicy będą mogli rozmawiać o własnych tekstach.

Szczegółowe informacje: tel. 061 64 65 270. Koszt 3-miesięcznego cyklu to 250 zł. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dokonanie wpłaty tej kwoty w kasie "Zamku" (czynna w godz. 11.00-19.00) lub na konto.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy