27 Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu

Autor: zorza
News - 27 Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu 23 marca rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu, które potrwają do 27 marca. W targach, odbywających się w halach wystawienniczych przy Porte de Versailles uczestniczyć będzie ok. 1.200 wystawców, w tym 250 zagranicznych z 37 państw. W zeszłym roku odwiedziło je 175.000 osób.[END] Tegorocznym gościem honorowym targów będą Indie. Organizatorzy zaplanowali spotkania z 30 indyjskimi pisarzami, a także wystawę dzieł twórców indyjskich, cykl spektakli „W drodze do Indii” (pokazy tańca, teatr marionetek) oraz serię spotkań tematycznych poświęconych temu krajowi.

W Międzynarodowych Targach Książki po raz piąty będzie uczestniczył Instytut Książki. Na stoisku jego stoisku o powierzchni ok. 50 m2 znajdą się nowości z ostatniego roku, a także książki 13 polskich wydawnictw oraz tłumaczenia dofinansowane w ramach Programu Translatorskiego ©Poland. Na targi paryskie IK przygotował również katalog Nouveaux Livres de Pologne rekomendujący najciekawsze pozycje wydawnicze z ostatniego roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych francuskich czytelników, IK pokaże wystawę „Komiks polski”, w skład której wchodzą plansze prezentujące wybranych twórców (Leśniak, Skarżycki, Frąś, Truściński, Skutnik), komiks edukacyjno-historyczny i bohaterów polskich komiksów. Planszom towarzyszyć będzie wystawa książek.

Na stoisku znajdzie się także tablica poświęcona Ryszardowi Kapuścińskiemu i wystawa jego książek w różnych językach.

Ponieważ targi otwarte są dla szerokiej publiczności, dlatego na polskim stoisku paryska Librairie Polonaise sprzedawać będzie literaturę polską w oryginale i w tłumaczeniach.

Źródło: www.ksiazka.net.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy