17 VI: delit. live w Warszawie

Autor: slk
News - 17 VI: delit. live w Warszawie

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Goethe-Institut i  MiTo art. café.books  zapraszają na spotkanie literackie „delit. live” do  MiTo art.café.books, ul.Waryńskiego 28, Warszawa w poniedziałek 17 czerwca 2013, godz. 18.30 Rozmawiać będą Elżbieta Kalinowska, Adam Lipszyc, Monika Powalisz, Marcin Sendecki i  Katarzyna Surmiak-Domańska

 

delit. czyli subiektywny przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej, to suplement Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej do magazynu Aktivist prezentujący wybór książek z Austrii, Niemiec i Szwajcarii, które ukazały się w polskim tłumaczeniu.

 

Delit. live czyli subiektywny przewodnik po literaturze niemieckojęzycznej na żywo to giełda literacka dla miłośników interesującego pisarstwa. O wybranych tytułach z ostatniej majowej edycji delit. opowiadają, dyskutują i zachęcają do lektury uznani przedstawiciele świata literatury, przekładu, reportażu, teatru - Elżbieta Kalinowska, Adam Lipszyc, Monika Powalisz, Marcin Sendecki i Katarzyna Surmiak-Domańska. 

 

W ostatnim piątym numerze delit. przeczytamy między innymi o Berlinie szalonych lat dwudziestych ubiegłego wieku, o tym co łączy Hannah Arendt z pewną ambitną Żydówką z początku XIX wieku,  jak kultowy Hamburg lat 60-tych i historia miłosna jednego z Beatlesów wyglądają na kartach komiksu, o co chodzi Thomasowi Bernhardowi na mansardzie niejakiego Höllera, dlaczego warto czytać powieści Ericha Marii Remarque’ a i dramaty Ödöna von Horvátha, po co niemiecki pisarz przemierzył na piechotę Stany Zjednoczone, o ojczyznach i tożsamości urodzonej w Serbii szwajcarskiej pisarki węgierskiego pochodzenia, o pasjach i troskach translatorskich Jakuba Ekiera, tegorocznego laureata Nagrody im. Karla Dedeciusa.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje