Bukklub i wymienialnia książek w Galerii Kordegarda

Autor: kwojcik
News - Bukklub i wymienialnia książek w Galerii Kordegarda

BUKKLUB – DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKOWY


Sobota, 21 stycznia, 14:00


Trzecie spotkanie Bukklubu. Książka: „Wydanie poprawione” - Péter Esterházy Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki. Prowadzą je dziennikarze z miesięcznika kulturalnego Bluszcz, który jest współorganizatorem Bukklubu. W Polsce działa ponad 130 dyskusyjnych klubów filmowych. Do kina często chodzi się razem, łatwo więc znaleźć partnera do rozmowy o filmie. Z książkami jest trudniej – jeden egzemplarz czytany jest zwykle po kolei przez kilka osób. Możliwość wymienienia się uwagami na temat książki w trakcie jej czytania pojawia się rzadko. Bukklub pozwoli na nowo zmienić zwykle samotny proces czytania w zbiorowe doświadczenie.

Akcja nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.


Bukklub jest częścią cyklu działań „Kultura na Wynos”, które promują wolną kulturę i aktywność artystyczną poza murami galerii.


Bluszcz to ilustrowany miesięcznik kulturalny, którego redaktorem naczelnym jest Rafał Bryndal. Z Bluszczem współpracują polscy i zagraniczni autorzy m.in.: Ignacy Karpowicz, Etgar Keret, Dubravka Ugrešić, Marcin Świetlicki, Joanna Bator, Juliusz Machulski.

Zgłoszenia: bukklub@nck.pl. Udział bezpłatny.
WYMIENIALNIA KSIĄŻEK

Sobota, 28 stycznia, 16.00-18.00Po raz kolejny w Kordegardzie odbędzie się cykliczna wymienialnia książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.

Tym razem na wymieniających czekają między innymi: Orhan Pamuk, Anne Rice, Jack Higgins, książki dla dzieci i albumy.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Wymienialnia książek są częścią programu KULTURA NA WYNOS galerii Kordegarda. To cykl działań, które promują wolną kulturę i aktywność artystyczną poza galeryjnymi murami.


Dodatkowe informacje o działaniach: Milena Lutomirska, bukklub@nck.pl

Kordegarda


ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Galeria czynna od wtorku do niedzieli w od 11 do 19.
00-071 Warszawa
tel: 22-421-01-25
kordegarda@nck.pl
Galerię prowadzi Narodowe Centrum Kultury.
Udział we wszystkich działaniach galerii jest bezpłatny.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy