Książki dobre dla dzieci

Autor: slk
News - Książki dobre dla dzieci

Wydawnictwo ADAMADA publikuje książki dobre dla dzieci. Do tej pory wydaliśmy 40 nowych tytułów. Każdy starannie wyselekcjonowany pod względem edytorskim i merytorycznym. Część (publikacje zagraniczne) zdobyła nominacje do prestiżowych nagród literackich i międzynarodową popularność. Wszystkie zostały stworzone przez cenionych pisarzy i ilustratorów. 

Jakie to książki?

 

Wyjątkowe z różnych przyczyn

 

Jedne z powodu niepowtarzalnych postaci, takich jak grymaśny, ale pocieszny jamnik – bohater Humorów Hipolita Kabla. Inne z racji największego zagęszczenia emocji na stronę – jak w poetyckich opowieściach o Mai. Jeszcze inne ze względu na liczbę uśmiechów wywołanych u czytelnika – na przykład przez paczkę urwisów z Do czego służy kotlet? czy rodzeństwo z Zosia, Ernest i ktoś jeszcze.

 

Poświęcone dziecięcym problemom

 


Czasem mówimy o nich bardziej serio, a czasem z przymrużeniem oka. W naszych książkach znaleźć można odpowiedzi nie tylko na trudne dziecięce pytania o sens życia, przemijanie i śmierć, lecz także na te osobliwe, choćby „do czego może służyć kotlet schabowy?”.

 

Pożytecznie zajmujące czas

 

Jak łamigłówki – prawdziwe wyzwanie dla szarych komórek (także dorosłych odbiorców) – czy nietuzinkowe kolorowanki, które poza nauką rysowania ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają wyobraźnię, lecz przede wszystkim wywołują w dzieciach naturalną chęć samodzielnego tworzenia.

 

 

Więcej o książkach Wydawnictwa ADAMADA znajdziesz na www.adamada.pl

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Pokaż wszystkie recenzje