Mały Wolontariat z Cecylką Knedelek

Autor: slk
News - Mały Wolontariat z Cecylką Knedelek

Jak pokazują badania, wraz z wiekiem zdecydowanie spada aktywność społeczna dzieci i młodzieży. Konsekwencją tego zjawiska jest m.in. rosnąca agresja oraz przemoc szkolna. Dlatego chcemy zachęcić dzieci i młodzież, a także ich opiekunów - do bezinteresownego poświęcania swojego czasu i wysiłku na rzecz innych. Dlatego z początkiem września br. ruszył program społeczny „Mały wolontariat”, który ma za zadanie uczyć dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. Program organizowany jest przez firmę ENEA, przy współpracy i pod patronatem Wicewojewody Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiej Kurator Oświaty.

 

Uroczysta inauguracja programu „Mały Wolontariat” odbędzie się 18.09.2013 r. (środa) o godzinie 10.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu przy al. Niepodległości 16/18 w sali sesyjnej (I piętro). Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie potwierdzenia przybycia na adres: malywolontariat@wp.pl

 

cecylkaJednym z elementów programu jest książka Dobre uczynki Cecylki Knedelek, opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność. Więcej informacji o programie znaleźć można na blogu Cecylki Knedelek pod linkiem: http://cecylkaknedelek.pl/maly-wolontariat.html

 

Dołącz do programu! Warto przekonać się, jak wiele radości daje pomaganie.

 

Książka Dobre uczynki Cecylki Knedelek opowiada o mieszkańcach Starego Knedelkowa, którzy dowiadują się co to jest wolontariat i co zrobić by stać się wolontariuszką lub wolontariuszem. To  historia dziewczynki, która znalazła stary pamiętnik „Zapiski Eleonory”, będący relacją z wakacyjnego pomagania. To pełna humoru i mądrych treści opowieść, którą docenią z pewnością rodzice i wychowawcy, którzy chcą uwrażliwiać dzieci na bezinteresowną pomoc na rzecz innych.

 

Joanna Krzyżanek - jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, szkołach oraz przedszkolach. Nakładem Jedności ukazało się wiele jej książek o Cecylce Knedelek.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje