Trzy dni w krainie wyobraźni

Autor: slk
News - Trzy dni w krainie wyobraźni

Nawet Albert Einstein używał jej, gdy podróżował na Księżyc. Jest naturalnym przedłużeniem wzroku. Najmłodszym pozwala wyjść poza schematy myślenia i działania. O czym mowa? O wyobraźni. Warto ją nakręcać rozwijać, np. poprze czytanie. A okazja ku temu nadarzy się już za kilka miesięcy, 7-9 czerwca odbędzie się trzecia edycja Targów Książki dla Dzieci. Właśnie ruszyły przygotowania do imprezy.


Tysiące książek i 400 godzin świetnej zabawy

 

Tak w najkrótszy sposób można podsumować minioną edycję Targów. Bogatą ofertę wydawniczą przedstawiło 120 wystawców. Możliwość spotkań z ulubionymi pisarzami, ilustratorami, bohaterami literackimi przyciągnęła do hali wystawienniczej blisko 10 tysięcy zwiedzających. 

 

- To wyjątkowe Targi dla wyjątkowego odbiorcy. Najmłodsi czytelnicy są bardzo wymagający. Dlatego zamiast przewodnika wręczamy im Mapę Skarbów. Proponujemy nie tylko spotkania z autorami i dobrą książką, ale także znakomitą zabawę poprzez uczestnictwo w zajęciach muzycznych, plastycznych, ruchowych czy teatralnych. Formuła Targów, którą stale rozwijamy, idealnie trafia w potrzeby dzieci i ich rodziców. Jestem przekonana, że każdy uczestnik 3. edycji Targów znajdzie dla siebie coś wyjątkowego – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. 

 

- Targi Książki dla dla nas i dla naszych autorów możliwość żywego kontaktu z wieloma czytelnikami, którzy odwiedzają nasze stoisko i chętnie rozmawiają o książkach: komentują, sygnalizują swoje opinie i oczekiwania. Z  entuzjazmem włączamy się w organizację i kreowanie atrakcji dla dzieci i rodziców, bo widzimy, że przyciągają one z roku na rok więcej odwiedzających – mówiła Marta Konior, dyrektor wydawniczy Znak Emotikon.

 

Targi Książki dla Dzieci po raz trzeci zostały objęte Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy