W końcu nowa powieść Dana Browna!

Autor: slk
News - W końcu nowa powieść Dana Browna! The Lost Symbol,  najnowsza powieść z Robertem Langdonem, niecierpliwie wyczekiwana przez miliony fanów na całym świecie, ukaże się w USA i Kanadzie nakładem Doubleday (oddział Random House Inc.) już 15 września. Pierwszy nakład osiągnie historyczne 5 milionów egzemplarzy.

Polski czytelnik dzięki wydawnictwom Albatros i Sonia Draga będzie mógł sięgnąć po lekturę już pod koniec roku.


„To będzie wielki dzień dla czytelników i księgarzy” – zapowiada w swoim oświadczeniu Sonny Mehta, prezes i redaktor naczelna Knopf Doubleday Publishing Group, do której należy Doubleday – „ The Lost Symbol to genialny i niezwykle wciągający thriller, którym Dan Brown po raz kolejny potwierdza swoje mistrzostwo w snuciu opowieści nasyconych historią, zagubionych w labiryncie tajemniczych kodów i podszytych doskonale skonstruowaną intrygą. To jedna z najbardziej wyczekiwanych publikacji naszych czasów, ale warto było czekać”.


„W książkach Browna nic nie jest takie, jakim mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Akcja rozgrywa się w ciągu dwunastu godzin, a dreszczyk emocji czeka nas już na pierwszych stronach fascynującej podróży po nowej, zaskakującej scenerii. The Lost Symbol pełen jest niespodzianek” – uchyla rąbka tajemnicy Jason Kaufman, redaktor od lat współpracujący z Brownem.
„Pisanie tej powieści było niezwykle dziwną, ale i wspaniałą podróżą  – podsumowuje sam Brown. – Zbieranie materiałów zajęło mi pięć lat, a wkomponowanie wyników badań w dwunastogodzinną akcję okazało się nie lada wyzwaniem. Najwyraźniej życie Langdona toczy się znacznie szybciej niż moje”.
Wydany 18 marca 2003 przez Doubleday Kod Leonarda da Vinci spędził na liście bestsellerów „The New York Timesa” rekordowe 144 tygodnie, z czego 54 na miejscu pierwszym, na którym zresztą debiutował. Powieść przetłumaczono na 51 języków i sprzedano w ilości ponad 81 milionów egzemplarzy.


Film w reżyserii Rona Howarda, z Tomem Hanksem w roli głównej okazał się kinowym hitem. Dochód ze sprzedaży biletów sięgnął 758 milionów dolarów. 15 maja na ekrany kin wejdzie kolejna adaptacja – „Anioły i demony”.
Po publikacji Kodu również wcześniejsze powieści Browna Cyfrowa twierdza, Zwodniczy punkt i Anioły i demony zarobiły miliony dolarów, otrzymując status bestsellerów.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy