04.06: Marcin Świetlicki w Maglu literackim

Autor: zorza
News - 04.06: Marcin Świetlicki w Maglu literackim Magiel literacki to nazwa odbywających się raz w miesiącu w Teatrze Polskim we Wrocławiu spotkań prof. Stanisława Beresia z pisarzami. Gościem ostatniego w tym sezonie spotkania w Maglu Literackim będzie Marcin Świetlicki, a odbędzie się ono 4 czerwca 2007 - godz. 18:00 na Scenie Kameralnej teatru przy ul. Świdnickiej

Marcin Świetlicki - jeden z najwybitniejszych polskich poetów, autor tzw. pokolenia brulionu, prozaik, wokalista zespołu Świetliki, ostatnio autor kryminałów. Jego najnowsza książka "Trzynaście", która ukazała się w kwietniu księgarniach jest kontynuacją wydanej rok temu "Dwanaście". Jego najnowszy tom "Muzyka środka" (2006) nominowany jest aż do dwóch tegorocznych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Nike.
Marcin Świetlicki jest laureatem wielu nagród literackich (m.in. im. Georga Trakla, Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma brulion, Paszportu "Polityki" (nie przyjął), kilkakrotnie nominowany do nagrody Nike). Przez pewien czas prowadził program TV Pegaz w duecie z Grzegorzem Dyduchem. Wystąpił jako aktor w spektaklu TVP Małżowina (1998) oraz w filmie Anioł w Krakowie (2002).
Na stronie Teatru Polskiego we Wrocławiu w zakładce Czynne Poniedziałki/Magiel literacki wpisywać można pytania do Marcina Świetlickiego. W trakcie spotkania Profesor Bereś zada pisarzowi najciekawsze z nich. Wstęp na spotkanie wolny.
Po zakończeniu spotkania odbędzie się o godz. 20:30Koncert Marcina Świetlickiego i Mikołaja Trzaski.
Mikołaj Trzaska - saksofonista, klarnecista i lider kultowych zespołów jak np. Miłość, Łoskot i The Users.
Bilety na koncert - 10 zł.
Źródło: www.ksiazka.net.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy