08-15.03: Festiwal Żywego Słowa "Daj głos" w Bytomiu

Autor: zorza
News - 08-15.03: Festiwal Żywego Słowa

FESTIWAL ŻYWEGO SŁOWA „DAJ GŁOS”
8 – 15.03.2008 r.
w LO im. S. Żeromskiego w Bytomiu

 
W programie: - warsztaty dramatyczno-scenopisarskie (prowadzone przez dr Dorotę Fox z Zakładu Teorii i Dramatu Uniwersytetu Śląskiego oraz studentów kulturoznawstwa UŚ),

- dwubój poetycki,

- przegląd muzycznej sceny poetyckiej (w szranki stanąć może każda osoba śpiewająca solo lub w zespole).

Projekt jest finansowany przez Fundację Śląskiego Teatru Tańca.Festiwal rozpocznie się o godz. 11.00 dn. 8 marca 2008r. Od 10 do 14 marca odbywać się będą próby do napisanego przez uczestników dramatu, a wielki finał będzie miał miejsce 15 marca 2008r.Projekt festiwalu powstał podczas warsztatów Akademii Młodego Lidera organizowanych przez Śląski Teatr Tańca w Bytomiu.Warsztaty te są przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy będą mieli okazję do poznania ‘od kuchni’ techniki pisania, a także samodzielnego stworzenia dramatu, który wystawią na scenie. Wątki teatralne będzie kontynuowała Aleksandra Skiba, prezentując referat „O ciemnej stronie teatru”.
Festiwal daje możliwość zaprezentowania własnej twórczości szerszej publice. Dwubój  poetycki będzie się składał z dwóch konkurencji. Podczas pierwszej z nich artyści odczytają przygotowane wcześniej wiersze, natomiast drugą rundę spowija mgła tajemnicy.
Na laureatów czekają nagrody pieniężne.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy