"Broadchurch" w księgarniach - i w telewizji!

Autor: slk
News -

Książka już w księgarniach, serial lada moment na małym ekranie. Broadchurch wkracza do telewizji Ale kino+. 

 

Niedawno informowaliśmy o premierze powieści Erin Kelly. Teraz z przyjemnością powiadamiamy, że rozpoczynające się właśnie wakacje upłyną pod podwójnym znakiem Broadchurch. Książka trafiła do księgarń 18 czerwca, a już wkrótce Ale kino+ zaprezentuje serial jako pierwsza telewizja w Polsce.

 

Odcinki pierwszego i drugiego sezonu Broadchurch będzie można obejrzeć od 19 lipca do 6 września. Dwa pierwsze odcinki zostaną wyemitowane w niedzielę 19 lipca o godz. 22:00 następne  – w kolejną niedzielę lipca oraz każdą niedzielę sierpnia od  – od godz. 20:10.

 

Telewizyjny Broadchurch (reż. James Strong, Euros Lyn, prod. ITV) zgromadził przed ekranami telewizorów w Wielkiej Brytanii rekordową dziesięciomilionową publiczność. Główne role zagrali Olivia Colman (sierżant Ellie Miller) oraz David Tennant (komisarz Alec Hardy). Okrzyknięty przez prasę i widzów „najlepszym brytyjskim serialem kryminalnym ostatnich lat” („The Telegraph”), został też obsypany wieloma nagrodami i nominacjami (BAFTA – nagroda w kategorii Najlepszy Serial 2014, nominacja do Nagrody Emmy).

 

Powieść Erin Kelly to oficjalna książkowa wersja serialu. Prawa do jej wydania oprócz Polski zakupiły Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia, Rosja, Turcja oraz Włochy. Polskie wydanie w przekładzie Marty Kisiel-Maleckiej ukazało się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Literackiego 18 czerwca.

 

Recenzja książki w naszym serwisie! 

 

Więcej o książce!

 

Wywiad z Erin Kelly na portalu Stopklatka.pl

 

Więcej o emisji serialu w Ale kino+

 

Fragmenty powieści w interpretacji Radosława Krzyżowskiego

 

Zachęcamy do lektury powieści i oglądania serialu. Emocje gwarantowane!

 

trailer

 

Broadchurch... Nikt tutaj nie zagląda przypadkiem. To senne nadmorskie miasteczko, które budzi się tylko w sezonie letnim, niespodziewanie staje się sceną brutalnego morderstwa. Nad brzegiem morza, nieopodal stromego klifu, znaleziono ciało jedenastoletniego Danny’ego Latimera. Społeczność jest wstrząśnięta i oczekuje szybkiego wykrycia sprawcy. Śledztwo prowadzą miejscowa sierżant Ellie Miller oraz nowo przybyły komisarz Alec Hardy przyjęty na stanowisko, na które miała awansować Ellie. Jednakże nie tylko jej urażona ambicja będzie zgrzytem w dochodzeniu. Obaj śledczy mają zupełnie odmienne podejście do sprawy. Ciepła i uczuciowa Ellie odbiera tę zbrodnię bardzo osobiście: zamordowany chłopiec był synem jej najlepszej przyjaciółki. Związana blisko z miejscową społecz- nością nie wierzy, by mordercą był ktoś z miasteczka. Szorstki i nieuprzejmy Alec podejrzewa każdego, nawet rodziców Danny’ego, i bez skutku powtarza Ellie, że nikomu nie można ufać. Największą nieufność w miasteczku budzi jednak on sam – owiany złą legendą nieudolnie poprowadzonego śledztwa w sprawie równie wstrząsającej zbrodni w Sandbrook.

 

Erin Kelly, Broadchurch, przeł. Marta Kisiel-Małecka, Wydawnictwo Literackie

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy