Trwa konkurs z książkami Mariusza Wilka

Autor: slk
News - Trwa konkurs z książkami Mariusza Wilka

Swoją opowieść-dziennik Dom włóczęgi Mariusz Wilk pisze tak, jak się bierze kolejny oddech. Albo tak, jak się po czasie wraca na wytyczoną niegdyś ścieżkę. To, co zdawało się odruchowe, odkryte, rozpoznane, nieoczekiwanie nabiera nowych znaczeń. Przypominamy o naszym specjalnym konkursie, poświęconym Dziennikowi północnemu. Możecie w nim wygrać aż 4 książki! Zapraszamy też do lektury kolejnego fragmentu cyklu: 

 

V

 

Góry Laurentyńskie przejechaliśmy drogą 175 Północ, w Chicoutimi skręciliśmy na drogę 170 Zachód w kierunku Jeziora Świętego Jana, po czym się rozdzieliliśmy. Ken pojechał drogą 169 Północ, zanocował w Dolbeau, nazajutrz westchnął: „Człowieku, jakżeż się cieszę, że opuszczam Dolbeau!”, złapał autobus do Roberval, a stamtąd piechotą udał się do rezerwatu Mashteuiatsh, my zaś, pamiętając to jego westchnięcie, nie ryzykowaliśmy noclegu w Dolbeau, ale od razu skierowaliśmy się do rezerwatu drogą 169 Południe, aby tam na niego zaczekać. 

 

 

Z indiańskiego kempingu w Maschteuiatsh ( w narzeczu Innu „Punkt, z którego widać jezioro”) (…) powróciliśmy do Chicoutimi, potem drogą 172 (czyli lewym brzegiem rzeki Saguenay) zjechaliśmy do Tadoussac nad Rzeką Świętego Wawrzyńca, a dalej droga 138 (zwaną Drogą Wielorybów) wzdłuż Wybrzeża Północnego do miasta Baie-Comeau.”

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje