Wygraj wydanie tomiku opowiadań!

Autor: slk
News - Wygraj wydanie tomiku opowiadań!

Wydawnictwo i Fundacja Kultury „Papierowy Motyl” ogłasza ogólnopolski konkurs literacki „Debiutanci”. Celem konkursu jest odkrywanie talentów i wspieranie pisarzy, niemających dorobku literackiego oraz promocja krótkich form prozatorskich – opowiadań. 

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przysłać na adres wydawnictwa opowiadanie. Tematem przewodnim prac jest hasło „ONI”, które może być rozumiane dowolnie. Zasady udziału w konkursie określa regulamin, udostępniony na stronie www.papierowymotyl.pl

 

Nagrodą w konkursie jest wydanie, dystrybucja i promocja debiutanckiego tomiku opowiadań zwycięzcy. Najlepszy autor zostanie wyłoniony przez jury w składzie: Marika Krajniewska – pisarka i wydawca, Jolanta Kwiatkowska - pisarka, redaktorka oraz Sławomir Krempa – redaktor naczelny wortalu literackiego Granice.pl. 

 

- Największą uwagę będę zwracać na wywołanie emocji w czytelniku, na przekazanie prawdy i kreację bohatera – zdradza przewodnicząca jury Marika Krajniewska, dając tym samym wskazówkę uczestnikom konkursu. 

 

- Jako pisarka kocham krótkie formy, skondensowane emocje, przenikające przez szczeliny słów, zdań. Jako wydawca pragnę wskrzesić opowiadanie jako gatunek, o którym w Polsce się praktycznie nie pamięta. A przecież we współczesnym świecie gonitw i notorycznego braku czasu, to właśnie krótkie formy mają szansę na chwilę przenieść czytelnika w zupełnie inny świat – wyznaje Marika Krajniewska. 

 

Prace konkursowe, zgodnie z Regulaminem konkursu, zawierającym niezbędną informację dla Uczestników, można nadsyłać do 1 sierpnia 2014 roku do północy. Zwycięzcę poznamy 30 października 2014 roku. 

 

Więcej informacji: www.papierowymotyl.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy