14-16.09: "Wędrująca Bilioteka" we Wrocławiu

Autor: zorza
News - 14-16.09:

W piątek 14. września we Wrocławiu w ramach Wędrującej Biblioteki rozpocznie się cykl imprez dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Wokół książki". Impreza zakończy się w niedzielę 16. września.
W ciągu 3 dni najmłodsi czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w niemal 40 spotkaniach z pisarzami i wydawcami książek.

Wokół książki

Wędrująca Biblioteka to porozumienie instytucji oraz ludzi działających na rzecz książki – pisarzy, wydawców, animatorów kultury, bibliotekarzy – troszczących się o właściwy rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – tłumaczy Ewa Rekosz, dyrektor wydawniczy czasopisma "Miś", istniejącego na rynku od 50 lat. – Dlatego przy okazji organizowania Roku Misia postanowiliśmy włączyć się także w tę akcję i objąć ją patronatem.

W dniach 14-16 września najmłodsi pasjonaci czytania będą mogli spotkać się m.in. z Joanną Papuzińską, Wandą Chotomską, Izabellą Klebańską, Barbarą Kosmowską i Arkadiuszem Niemirskim. W spotkaniach oprócz pisarzy wezmą także udział aktor Karol Suszczyński, ilustratorka książek Joanna Zagner-Kołat a także wydawcy Gabriela Niedzielska i Wojciech Karwacki.

Przedsięwzięcie, organizowane od pięciu lat przez Zakład Naukowy im. Ossolińskich i Wydawnictwo Literatura z Łodzi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród młodych czytelników, jak i ich rodziców oraz bibliotekarzy. W ramach imprezy organizowane są dwa cykle spotkań: "Wokół książki" oraz "Z książką na walizkach".

Wędrująca Biblioteka zagościła minionym półroczu w województwie dolnośląskim, opolskim, lubuskim i podkarpackim. Do końca roku odbędzie się ponad łącznie 300 spotkań z 20 autorami bajek dla dzieci. W przedsięwzięciu może wziąć udział nawet 24 tys. osób. Dla wielu młodych ludzi z niewielkich miejscowości i wsi to jedyna i niepowtarzalna okazja do kontaktu z niedostępnymi na co dzień pisarzami i autorami książek.

Program imprezy:

- 33 spotkania autorskie w filiach MBP - 14.09.07 r. (piątek) godz. 9-15.
- 6 spotkań z wydawcami (piątek) godz. 9-13
- Noc nietoperzy – noc w bibliotece. Impreza dla młodzieży w wieku 10-13 lat. 14/15.09.07 r. (piątek/sobota) godz. 19-8. Biblioteka przy ul. Sztabowej 98
- Piknik czytelniczy- impreza plenerowa w filii nr 22 MBP przy ul. Chociebuskiej 8-10 o 15.09.07 r. (sobota) godz. 11-13,30. Impreza rodzinna dla mieszkańców Wrocławia
- Pływająca biblioteka – rejs statkiem po Odrze. Impreza dla dzieci młodszych z rodzicami 16.09.07 r. (niedziela) godz. 10-11

Źródło:  www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy