18.09: Kiran Desai w Poznaniu

Autor: zorza
News - 18.09: Kiran Desai w Poznaniu

Poznańska księgarnia Bookarest gościć będzie we wrześniu ubiegłoroczną namłodszą laureatkę nagrody Booker Man Kiran Desai.

Kiran Desai – hinduska pisarka od lat żyjąca w Ameryce. Jej debiut "Zadyma w dzikim sadzie" skupił uwagę krytyków, ale dopiero "Brzemię rzeczy utraconych" uczyniło ją sławną. W 2006 roku, jako najmłodsza kobieta w historii, otrzymała za tę książkę prestiżową nagrodę The Man Booker Prize.

W "Bookarescie" we wtorek, 18.09 o godz. 17:30 odbędzie się sesja autografów, a na spotkanie autorskie księgarnia zaprasza do Biblioteki Brytyjskiej na godz.19:00.

"Brzemię rzeczy utraconych" to opowieść o poszukiwaniu tożsamości i rozmaitych sposobach (nie)radzenia sobie z bagażem tradycji. O wszechogarniającym wpływie Zachodu i ludziach, którzy nie mogąc znaleźć swojego miejsca w świecie, stają się emigrantami we własnym kraju. O zderzeniu wyobrażeń z rzeczywistością, stereotypach i poszukiwaniu akceptacji. W swojej powieści Desai pokazuje w ciepły i zarazem gorzki sposób losy zwykłego człowieka, które nierozerwalnie łączą się z losami jego kraju.

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy