20 II: O Catherine Doherty w Krakowie

Autor: slk
News - 20 II: O Catherine Doherty w Krakowie

We środę 20 lutego 2013 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Siennej 5 w Krakowie odbędzie się spotkanie "Nowa Pustynia" czyli dyskusja nad życiem i dziełem Catherine Doherty - rosyjskiej emigrantki, aktywnej społeczniczki oraz wrażliwej kobiety o głębokim doświadczeniu Boga. 

 

W dyskusji nad jej dziełem i życiem wezmą udział m.in. Ewa K. Czaczkowska i ks. Roman Hosz, a spotkanie towarzyszy premierze książki Catherine Doherty Fragmenty mojego życia. Serwis internetowy Granice.pl jest patronem medialnym spotkania i publikacji. Serdecznie zapraszamy. 

 

O książce Catherine Doherty:

Catherine de Hueck Doherty w swoich książkach i prelekcjach zawsze odsłaniała cząstkę samej siebie. We Fragmentach mojego życia dzieli się „swoją historią zbawienia”, stąd jej autobiografia jest nie tyle zapisem faktów, dat i wydarzeń, co przede wszystkim osobistą wizją tego, jak Bóg prowadził ją przez życie.

 

Na tych stronach opowiada o głębokich przeżyciach, które kształtowały jej serce i ducha. 

 

Fragmenty mojego życia to historia miłości do Boga i ludzi. Czytając ją, spotkamy się z kobietą piękną i elegancką, pełną humoru, niespotykanej siły ducha i odwagi, kobietą o wielkiej wrażliwości i wewnętrznej prawości, bezkompromisową… 

 

Pasjonująca duchowa autobiografia autorki "Pustyni" – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości. 

 

Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam.

To jest klucz do zrozumienia tego, o czym pisze Catherine w swojej autobiografii. To wszechogarniająca miłość jest celem i źródłem jej powstania. Jeśli jest się zakochanym w Bogu, musi się równocześnie być zakochanym w ludziach – mówi autorka. Każda karta tej książki jest przesiąknięta miłością, która będąc odpowiedzią na miłość Boga, promieniuje w stronę ludzi. Może światło tej miłości ogrzeje i nasze serca?

Ewa K. Czaczkowska 

 
 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy