22.11: spotkanie z Robertem Makłowiczem w Krakowie

Autor: zorza
News - 22.11: spotkanie z Robertem Makłowiczem w Krakowie 22 listopada o godz. 19.00 Wydawnictwo Znak oraz Restauracja Horai zapraszają na spotkanie z Robertem Makłowiczem autorem książki „Fuzja smaków”. Robert Makłowicz i Paweł Albrzykowski będą rozmawiać o tajnikach kuchni orientalnej i umiejętności łączenia smaków - czyli o nowoczesnej kuchni fusion. W czasie rozmowy będziemy smakować tajskie potrawy i delektować się śliwkowym winem.Spotkanie, które odbędzie się w podziemiach krakowskiej restauracji Horai (Plac Wolnica 9), poprowadzi Wojciech Nowicki. Wstęp wolny. O KSIĄŻCE:
 
100 przepisów kuchni tajskiej, australijskiej, urugwajskiej i jamajskiej to przewodnik po królestwie potraw, które łączą tradycje i składniki ze wszystkich stron świata, a teraz mogą zagościć na naszym stole. Robert Makłowicz pokazuje, że każdy - zamiast tradycyjnego schabowego z ziemniakami - może podać na obiad tajskie zupy, porywające potrawy z jarzyn, drobiu i mięsa lub modne dania fusion. Ta bogato ilustrowana książka przynosi wiele nowych inspiracji i pomysłów.
 
Jamajka, Urugwaj, Australia, Tajlandia - choć różne to były szlaki i miejsca odległe od siebie wielce, a przecież da się je wszystkie połączyć wspólną, jedzeniową klamrą. Są nią wyraźne wpływy trzech wielkich kultur kulinarnych: chińskiej, hinduskiej i śródziemnomorskiej. W każdym podanym przepisie dostrzegą Państwo wpływ którejś z tych światowych kuchni-matek, w niektórych receptach nawet niezwykłe ich pomieszanie. To naturalna i niewymuszona ilustracja głębszego procesu, który dziś ogarnął świat, mianowicie łączenia ze sobą w garnku różnych tradycji w taki sposób, by nawet pozornie nie przystające do siebie elementy tworzyły spójną całość. Anglosasi określają takowe zjawisko mianem fusion cousine, a najbieglejsi w tej sztuce Australijczycy przestrzegają zarazem, by nie zamienić fusion w confusionâ

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy