24-25.10: Festiwal Sztuki i Jazzu w Oleśnicy

Autor: zorza
News - 24-25.10: Festiwal Sztuki i Jazzu w Oleśnicy

W Oleśnicy rozpocznie się dwudniowy festiwal Take Five & Art Festival. Impreza ta jest organizowana już po raz drugi i zapowiada się równie ciekawie jak w zeszłym roku.

W piątek w ramach Wieczoru Poezji odbył się wieczór autorski Radosława Wiśniewskiego. W sobotę w sali widowiskowej MKOiSu będzie miał miejsce wernisaż prac zwycięzców i Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki im. Ludwiga Meidnera, a następnie zostaną wręczone nagrody laureatom. Konkurs ten ma na celu prezentację prac o najwyższym poziomie artystycznym w dziedzinie grafiki oraz promowanie jej twórców, a także upamiętnienie Ludwiga Meidnera. Urodzony w Bierutowie na Dolnym Śląsku Meidner (1884-1966) to wybitny malarz i grafik, przedstawiciel niemieckiego ekspresjonizmu, artysta niepokorny.

Wieczorem tego samego dnia rozpocznie się festiwalowy Wieczór Poezji i Jazzu, który otworzy koncert Stanisława Sojki wraz zespołem Sextet. Później nastąpi rozstrzygnięcie II edycji Turnieju Jednego Wiersza „Poetycki Lombard” oraz wręczenie nagród. Najlepsze, zdaniem jury, wiersze będą odczytane podczas Nocy Poezji i Jazzu.

Dzień zakończy Robert Gonera czytając wiersze konkursowe przy akompaniamencie muzyki jazzowej na żywo.

Z okazji festiwalu zostaną wydane: zestaw pocztówek, tomik poezji i katalog wystawy grafiki.

Wszystkie imprezy organizowane są przez Konfraternie Kulturalną oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. M. Reja przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.konfraterniakulturalna.pl/glowna.htm

Źródło: IAR

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy