25-26.08: 3. Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie

Autor: zorza
News - 25-26.08: 3. Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie

3. Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie w tym roku odbędzie się w plenerach Instytutu Teatralnego (w pobliżu Zamku Ujazdowskiego) w dniach 25-26 sierpnia 2007.  

    Festiwal jest szansą wymiany myśli i wzajemnych inspiracji dla poetów; dziennikarzom i szerszej publiczności daje możliwość zapoznania się z tym, co wydarzyło się w polskiej poezji w trakcie ostatniego roku.
Współcześnie, w dobie cyberkultury i przenikania wzajemnego różnych rodzajów ekspresji artystycznej, przekaz poezji nie polega na monotonnym odczytywaniu wiersza z pomiętej kartki przez poetę we flanelowej koszuli. Poezja stała się sztuką sceniczną, w połączeniu z muzyką i wizualizacją znajduje nowe sposoby wyrazu. I taką poezję, jako element performance'u, jako eksperyment sceniczny, interaktywny i międzyludzki - obok tradycyjnych form - prezentujemy.

W programie: targi książki poetyckiej, prezentacje pism artystycznych, instalacje plastyczno-literackie, koncerty, spotkania autorskie, slam, panele dyskusyjne, zlot ponad 100 poetów z całego kraju - głównym gościem w tym roku będzie pismo i stowarzyszenie Rita Baum z Wrocławia, warsztaty literackie, rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego im. T.J. Pajbosia; wydarzenia artystyczne i krytyczne.

PLANOWANE SPOTKANIA AUTORSKIE
Marek Krystian Emanuel Baczewski
Robert Król i Maciej Sawa
Bartosz Konstrat i Piotr Kuśmirek
Julia Szychowiak i Iza Smolarek
Radosław Kobierski i Roman Honet
Marta Grundwald i Tomasz Pułka
Joanna Mueller
Adam Wiedemann
Bartłomiej Majzel i Tomasz Różycki
Tomasz Fijałkowski, Kamil Zając, Tomasz Ważny
Jacek Dehnel
Piotr Macierzyński

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy