25-26 sierpnia: Manifestacje poetyckie w Warszawie

Autor: slk
News - 25-26 sierpnia: Manifestacje poetyckie w Warszawie

„Poezja wyczerpała już prestiż, który zawdzięczała swoim poszukiwaniom formalnym. Poza granicami estetyki oznacza ona panowanie ludzi nad ich własnymi przygodami. Poezję można wyczytać z twarzy. Dlatego stworzenie nowych twarzy jest naglącą potrzebą. Poezję znajdujemy w formach miast. Dlatego też zbudujemy poruszające miasta. Nowe piękno będzie SYTUACYJNE, to znaczy  t y m c z a s o w e  i przeżywane. Poezja to dla nas nic innego, jak tworzenie absolutnie nowych zachowań oraz środki służące do namiętnego angażowania się w te zachowania.”

(Guy Debord „La carte d’apres nature” 1954, styczeń, nr specjalny)

 

 

Zapraszamy na III Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie, który w tym roku odbędzie się w plenerach wokół Instytutu Teatralnego (w pobliżu Zamku Ujazdowskiego) 25-26 sierpnia.

W programie: targi książki poetyckiej, instalacje plastyczno-literackie, koncerty, spotkania autorskie, slam, teatr, panele dyskusyjne, zlot ponad 100 poetów z całego kraju, warsztaty literackie, rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego im. T.J. Pajbosia; wydarzenia artystyczne i krytyczne. Program Festiwalu dostępny będzie  w naszym wortalu po 20 lipca 2007.

Zapraszamy. Przyjdź i zaangażuj się w Manifestacje Poetyckie.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy