27.07: czat z Wojciechem Kuczokiem

Autor: zorza
News - 27.07: czat z Wojciechem Kuczokiem Wojciech Kuczok będzie gościem czatu, który organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Odbędzie się on 27 lipca na stronie internetowej placówki: www. mbp.szczecin.pl w godzinach od 17:00 do 19:00.
    Wojciech Kuczok to uznany polski prozaik oraz krytyk filmowy. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego oraz doktorantem filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisarz współpracuje ponadto z miesięcznikiem Kino, Tygodnikiem Powszechnym i Res Publiką Nową. W latach 90. przynależał do grupy poetyckiej Na Dziko. Jego powieść "Gnój", za którą dostał Paszport Polityki oraz Nagrodę Literacką Nike, to książka, której nie sposób zapomnieć, która "dotyka do żywego". Kuczok jest także autorem scenariusza do filmu Magdaleny Piekorz "Pręgi", który zdobył w 2004 główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni.

Pisarstwo Kuczoka charakteryzuje dociekliwość w poszukiwaniu Prawdy o człowieku. W utworach swych wkracza na te obszary ludzkiej egzystencji, które otacza mur milczenia. Jest speleologiem - w życiu i w literaturze. Interesuje go człowiek pełnowymiarowy, również ta część ludzkiej psychiki, która skrywa się w jaskiniach podświadomości. We wszystkich utworach znaleźć można tematy i motywy, które stale niepokoją  pisarza: miłość, namiętność i seksualność, które przeplatają się z obrazami śmierci, starości i szaleństwa.

Czat z Wojciechem Kuczokiem realizowany jest w ramach Internetowego Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie organizowane są spotkania z poczytnymi autorami.

W kwietniu czytelnicy mieli okazję porozmawiać z Moniką Szwają, w maju – z Jackiem Dehnelem, natomiast w czerwcu gościliśmy Marka Krajewskiego.

Czaty z pisarzami realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla osób biorących udział w wirtualnych spotkaniach przewidziane są upominki w postaci książek z dedykacją autora.
Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy