32. Opolskie Konfrontacje Teatralne

Autor: zorza
News - 32. Opolskie Konfrontacje Teatralne

Na scenie opolskiego teatru im. Jana Kochanowskiego 14 kwietnia rozpoczęły się 32. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka polska 2007". Przez najbliższy tydzień jury i publiczność obejrzą sześć spektakli konkursowych. [END]

Na otwarcie festiwalu gospodarze - opolski teatr im. Jana Kochanowskiego przygotowali spektakl "30 sekund" Juliusza Słowackiego w reżyserii Bogny Podbielskiej. W konkursie zobaczymy także inny dramat Słowackiego - "Balladynę" w reżyserii Krystyny Meissner, który pokaże wrocławski Teatr Współczesny.Oprócz tego o Grand Prix i pozostałe nagrody ubiegać się będą inscenizacje z Teatru Powszechnego z Warszawy - "Gwałtu, co się dzieje" Aleksandra Fredry, z Narodowego Starego Teatru z Krakowa - "Odprawa posłów greckich", a także "Moralność" wg Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu zespołu teatru Bogusławskiego z Kalisza oraz "Dzień dobry państwu - Witkacy" na podstawie "Bezimiennego dzieła", z zakopiańskiego teatru im. Witkiewicza.

Wśród imprez towarzyszących zaplanowano m.in. pokazy spektakli rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym cyklu widzowie obejrzą m.in. "Novemberi ej" - czyli "Noc listopadową" Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu studentów budapeszteńskiej Akademii Teatru i Filmu.O podziale nagród tegorocznych konfrontacji zdecyduje jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Szum, Jacek Kopciński, Piotr Kruszczyński i Andrzej Witkowski. Przewodniczącym jury jest Maciej Prus. Werdykt zostanie ogłoszony po ostatnim przedstawieniu konkursowym - w piątek około północy.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy