4 pory książki

Autor: slk
News - 4 pory książki

12 spotkań i 17 znakomitych gości, wśród nich Jerzy Gruza, Alina Janowska, Witold Pyrkosz i Maria Czubaszek – tak w wielkim skrócie wygląda program Festiwalu Literackiego 4 Pory Książki

- Pierwsza odsłona festiwalu to spotkania z literaturą faktu -mówi Marek Jurowski z Książnicy Kopernikańskiej, która organizuje wydarzenie. - We wrześniu odwiedzą nas czterej znakomici dziennikarze: Jacek Wan, korespondent japońskiej telewizji NNN; Konrad Piskała, autor książki „Sudan. Czas bezdechu”, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”; Włodzimierz Nowak, reporter „Gazety Wyborczej”, finalista Nagrody Literackiej Nike 2008 oraz Wojciech Tochman, jeden z czołowych dziennikarzy uprawiających reportaż literacki. Spotkania uzupełnią projekcje wybranych filmów z repertuaru ubiegłorocznego festiwalu Doc Boat.
.
Październik to Pora Prozy. Cztery kolejne wieczory upłyną pod znakiem literatury miejsca, którą będą reprezentować: Irena Matuszkiewicz. Karina Obara, Tomasz Szlendak, Stefan Chwin, Krzysztof Varga, Grażyna Plebanek oraz Daniel Odija i Barbara Kosmowska. - W centrum zainteresowania naszych gości często pozostają małe ojczyzny, w trakcie spotkań będziemy więc z nimi dyskutować m.in. o dawno utraconych miejscach, zarówno tych realnych jak i zmyślonych - wyjaśnia Jurowski.
.

4 Pory Książki zwieńczy Festiwal Literatury Popularnej (Poplit). Lista gości, którzy w listopadzie przyjadą – w większości po raz pierwszy – do Torunia, ucieszy każdego czytelnika. Najpierw spotkamy się z Aliną Janowską i Dariuszem Michalskim, autorem książki poświęconej aktorce. Następnego dnia odwiedzi nas Witold Pyrkosz, potem Maria Czubaszek i wreszcie na koniec Jerzy Gruza. - Porozmawiamy z nimi o zjawiskach społecznych aktualnych i minionych, znanych głównie z małego i wielkiego ekranu, ale nie tylko; będzie też czas na wspomnienia i anegdoty, w końcu nasi goście to wspaniali gawędziarze obdarzeni niezwykłym poczuciem humoru - mówi Marek Jurowski.

Na spotkania w ramach Pory Faktu i Pory Prozy zapraszamy do Filii nr 1 Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Jęczmiennej 23, listopadowa część festiwalu (Festiwal Literatury Popularnej) odbędzie się w siedzibie Książnicy przy ul. Słowackiego 8.  Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Projekt został realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

HARMONOGRAM FESTIWALU 

Pora faktu
20 września – Jacek Wan (18.30)
21 września – Konrad Piskała (18.30)
22 września – Włodzimierz Nowak (18.30)
23 września – Wojciech Tochman (18.30) 

Pora Prozy
11 października – Irena Matuszkiewicz. Karina Obara, Tomasz Szlendak (18.30)
13 października – Stefan Chwin (18.30)
14 października – Krzysztof Varga, Grażyna Plebanek (18.30)
15 października – Daniel Odija, Barbara Kosmowska (18.30)

Festiwal Literatury Popularnej (PopLIT)
15 Listopada – Alina Janowska, Dariusz Michalski (17.00)
16 Listopada – Witold Pyrkosz (17.00)
17 Listopada – Maria Czubaszek (18.30)
18 Listopada – Jerzy Gruza (18.30)

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje