4-6.11: VI Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Autor: zorza
News - 4-6.11: VI Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

 Wczoraj w Warszawie rozpoczął się VI Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej.  Najważniejszym punktem tej edycji będzie cykl filmów z Gustawem Holoubkiem w roli głównej.

 

Festiwal wpisał się w kalendarz kulturalny Warszawy. Cieszy się dużym zainteresowaniem w Polsce i na świecie. Organizatorzy festiwalu podkreślają znaczenie kultury żydowskiej dla kultury polskiej. Ta edycja festiwalu, jest kolejnym, szóstym już mostem dialogu między Polakami, Żydami, a także między Polonią oraz Polonią żydowską.

Daniel Strehlau, pomysłodawca i organizator festiwalu, uważa, że film jest jednym z najbardziej uniwersalnych komunikatorów na świecie, pozwalającym przenosić się w różne miejsca i przeżywać różne emocje. Wyraża też chęć, aby festiwal nabrał wymiaru uniwersalnego, mimo konkretnej charakterystyki.

Festiwalowi towarzyszyć będzie międzynarodowy konkurs o Kamerę Dawida dla najlepszego filmu festiwalu. Honorowa Kamera Dawida zostanie przyznana Gustawowi Holoubkowi, a odbierze ją Magdalena Zawadzka podczas Ceremonii Rozdania Nagród w Kinotece w dniu 9 listopada ok. godz. 21:30.

Projekcje filmów festiwalu będą miały miejsce w Kinotece i kinie Świt na Targówku.

Festiwal potrwa do 9 listopada. 

Źródło: IAR

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy