6.11: herbatka u Kapuścińskiego

Autor: zorza
News - 6.11: herbatka u Kapuścińskiego


       

6 listopada o godzinie 18. zapraszamy na kontynuację cyklu spotkań literackich, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, kwartalnik filozoficzny [fo:pa] oraz Urząd Miasta Szczecina pt.: "Herbatka u…". Tym razem w Willi West Ende (Aleja Wojska Polskiego 65) spotkają się miłośnicy twórczości Ryszarda Kapuścińskiego.

W kameralnej atmosferze, przy kawie i herbacie, będzie można posłuchać wspomnień żony pisarza – Alicji Kapuścińskiej. Do rozmowy o życiu i twórczości dołączą także najbliżsi przyjaciele autora:

Wojciech Jagielski – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zaczynał jako dziennikarz PAP, od jesieni 1991 jest redaktorem „Gazety Wyborczej”, dla której pisze reportaże z Azji Środkowej, Zakaukazia oraz Afryki. Współpracuje z BBC, publikuje także w „Le Monde”. Wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. Relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne przełomu wieków z całego świata. Oprócz regularnie drukowanych w „Gazecie Wyborczej” reportaży wydał trzy książki – „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwa o deszcz”  oraz „Wieże z kamienia”. Swoim pisarstwem kontynuuje tradycje reportażowe Ryszarda Kapuścińskiego, którego uważa za mistrza;

oraz Mirosław Ikonowicz - dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej; przez 30 lat ściśle współpracował z "Polityką"; od ponad 20 lat zajmuje się dziennikarsko Watykanem. Wcześniej był korespondentem w Sofii, Hawanie, Madrycie i Lizbonie, także korespondentem wojennym, relacjonującym konflikty w Angoli i Mozambiku. Przyjaciel i współpracownik Ryszarda Kapuścińskiego, pracowali razem jako korespondenci PAP w Ameryce Łacińskiej i Afryce.

Spotkanie, które poprowadzi Konrad Wojtyła, uświetni wystawa zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego udostępniona dzięki uprzejmości Pani Izabeli Wojciechowskiej, prowadzącej galerię fotografii "Green Galery". Wystawa, prezentująca 50 unikatowych zdjęć reporterskich, będzie prezentowana w "Willi West Ende" podczas spotkania, a po spotkaniu w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta. Spotkanie realizowane jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promocja Czytelnictwa".

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje