Isabelle Lafleche w rozmowie z Nathalie Roy

Autor: slk
News - Isabelle Lafleche w rozmowie z Nathalie Roy

- Moja przyjaciółka, Isabelle Laflèche, która ma najwspanialsze ciuchy na świecie, przeprowadziła ze mną wywiad. Isabelle jest autorką dwóch powieści: Kocham Nowy Jork i Kocham Paryż, które Wam serdecznie polecam. – Nathalie Roy

 

- Dzielę się z Wami wywiadem z Nathalie Roy, dziennikarką i autorką serii Smaczne życie Charlotte Lavigne. Nathalie jest nie tylko wielką smakoszką, ale i znakomitą kucharką. Apetyt i dobre jedzenie to bardzo ważne tematy w jej powieściach. – Isabelle Laflèche

 

Charlotte Lavigne to przesympatyczna dziewczyna. Jak wpadłaś na pomysł serii z tą bohaterką w roli głównej?

 

Kocham dobre jedzenie i chciałam stworzyć postać, która też je kocha, a ponadto wykorzystuje je jako narzędzie uwodzenia. Chciałam też wykorzystać popularność telewizyjnych programów kulinarnych i młodych szefów, którzy są bardzo lubiani. Wymyśliłam sobie Charlotte jako dziewczynę, która chce wszystko mieć, przy całej swojej hojności, ale też i niepewności oraz niebywałej potrzebie podobania się… przez co potrafi czasem nieźle namieszać.

 

Teraz wydałaś ostatni tom serii. Było ciężko?

 

Nie tak bardzo jak myślałam. Wyciągnęłam z tej postaci wszystko, co tylko mogłam, a nie chciałam niczego odgrzewać. A zresztą Charlotte być może zacznie nowe życie na ekranie, więc tak naprawdę nie zniknie z mojego świata.

 

A ten ostatni tom… Możesz uchylić rąbka tajemnicy?

 

Spotykamy w nim Charlotte w roli matki dwulatka, który naprawdę nie jest spokojnym dzieckiem. W życiu Charlotte jest też dwóch mężczyzn: Maxou, jej francuski mąż, z którym nie jest do końca szczęśliwa, i jej były, P-O, o którym nie może przestać myśleć.

 

Okładki Twoich książek są znakomite. Miałaś na nie wpływ?

 

Całkowicie zaufałam ekipie z wydawnictwa Librex. Wykonali wspaniałą pracę i bardzo się cieszę, że wybrali zdjęcia, a nie ilustracje, jak to zwykle bywa w chic-lit. Uczestniczyłam natomiast w wyborze kolorystyki.

 

Czy pracujesz teraz nad innym projektem?

 

Tak, zaczęłam pracę nad inną trylogią. Bohaterką jest kobieta, która jednak nie ma nic wspólnego z kuchnią. Jest fotografem i funkcjonuje w środowisku artystycznym. Pierwszy tom ukaże się wiosną.

 

W Polsce ukazał się pierwszy tom serii Smaczne życie Charlotte Lavigne, którą autorka niedawno ukończyła. Przekłady kolejnych w przygotowaniu.

 

Polecamy blog Isabelle Laflèche, z którego pochodzi wywiad:

http://clindoeil.ca/blogues/romanciere-mode

 

oraz Nathalie Roy

http://www.charlottelavigne.com/

 

 

 

fot. Emmanuel Bèvia, Sarah Scott

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje