Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Autor: kwojcik
News - Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

W dniach 4 – 6 sierpnia odbędzie się druga edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Pomysł na festiwal wziął się z filmowej ballady "Nim stanie się dzień" (Krzyszfot Komeda, Agnieszka Osiecka), która pojawiła się w filmie "Prawo i pięść".


Podczas trzech dni festiwalu zaprezentowane zostaną konkursowe wykonania polskich i zagranicznych produkcji szlagierów – zaprezentują je aktorzy, wokaliści i absolwenci szkół muzycznych. Ich wykonania oceni jury, w którym zasiądzie  Andrzej Kuryło, Małgorzata Kożuchowska, Agata Passent, Wojciech Malajkat oraz Elżbieta Zapendowska.


Festiwal zainauguruje koncert Krzesimira Dębskiego - będzie to prapremiera muzyki z filmu "Bitwa Warszawska 1920". Pod batutą kompozytora stanie Toruńska Orkiestra Symfoniczna oraz chór "Astrolabium".


Festiwal zwieńczy uroczysty koncert galowy, w który, udział wezmą polskie gwiazdy takie jak Mirosław Baka, Agnieszka Włodarczyk, Piotr Polska, Monika Kuszyńska, Magdalena Tul.Festiwal poprowadzi Małgorzata Kożuchowska i Wojciech Malajkat.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy