Rodzinne wyzwania wakacyjne z Biblioteczką Malucha

Autor: slk
News - Rodzinne wyzwania wakacyjne z Biblioteczką Malucha

Niecierpliwie wyczekiwane, od dawna wytęsknione – nareszcie nadeszły! Wakacje – czyli czas słońca, radości i swobody. A przede wszystkim – czas rodzinny! Chwile spędzane w gronie najbliższych nie są już tak bardzo ograniczone ramami napiętego harmonogramu codzienności. To znakomita okazja do nadrabiania całorocznych zaległości. Do częstszych rozmów, zabawy, podróży. 

 

I właśnie dlatego Biblioteczka Malucha już dziś zaprasza Was do podjęcia Rodzinnych Wyzwań Wakacyjnych! Z nimi wakacje będą jeszcze przyjemniejsze! 

 

 

Czym są „Rodzinne Wyzwania Wakacyjne”? 

 

Rodzinne Wyzwania Wakacyjne to projekt skierowany do rodzin, w których rodzice i dzieci lubią aktywnie i twórczo spędzać wspólny czas. Lubią ze sobą przebywać, rozmawiać, a nade wszystko – razem poznawać świat. Mają odwagę marzyć i – mimo dominacji kultury obrazkowej – sięgać po książki. Chcą opowiedzieć innym o swoim mieście, uczulać ich na kwestie bezpieczeństwa i promować nieobojętność. Nie straszną są im nawet tematy finansowe.

 

Kto może zostać Uczestnikiem projektu? 

 

Każda rodzina, która nie boi się wyzwań! Rodzinę powinny reprezentować przynajmniej dwie spokrewnione ze sobą osoby: jedna pełnoletnia, a druga – mająca mniej niż 12 lat. Ważne, by nagrania były przygotowywane wspólnie, przy wykorzystaniu talentów i możliwości poszczególnych członków rodziny. Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy muszą występować przed „kamerą” – tę możliwość pozostawiamy chętnym dzieciom. Wystarczy jeden swobodnie się wypowiadający, mówiący płynnie i wyraźnie reprezentant rodziny. 

 

Jak zostać Uczestnikiem projektu? 

 

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej http://biblioteczkamalucha.pl/projekty/rodzinne-wyzwania-wakacyjne/2015/ i przesłać Organizatorom tzw. „nagranie kwalifikacyjne”, pozwalające na przetestowanie własnego sprzętu oraz… chęci współpracy najmłodszych członków rodziny. 

 

Nagranie kwalifikacyjne to krótki filmik, w którym przynajmniej jeden reprezentant rodziny przedstawi się, podając swoje imię, wiek, miejsce zamieszkania i w kilku zdaniach zaprezentuje dowolnie wybraną książkę. Czas trwania nagrania jest dowolny. 

 

Spośród nadesłanych nagrań jury wybierze maksymalnie 10, których autorzy zostaną zaproszeni do udziału w „Rodzinnych Wyzwaniach Wakacyjnych”, stając się ich Uczestnikami.

 

Jakie są zadania Uczestników? 

 

Zadaniem Uczestników projektu (reprezentantów rodzin) będzie przygotowywanie krótkich (trwających od 2 do 8 minut), amatorskich nagrań, oscylujących wokół określonych w regulaminie tematów. Wszyscy Uczestnicy mogą liczyć na stałe wsparcie Organizatorów – zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Do każdego tematu zostaną opracowane zestawy pytań pomocniczych, ułatwiające ukierunkowanie rozmowy z dziećmi, ale nie ograniczające kreatywności i swobody wypowiedzi. 

 

Minimalny czas trwania nagrania to dwie minuty, co oznacza, że wszystkie 6 projektowych filmików właściwie można wykonać w ciągu jednego dnia. Jednak warto podkreślić, że stopniowe ich nagrywanie daje Uczestnikom większe możliwości – choćby w postaci czasu na dojrzewanie kolejnych pomysłów.

 

Jak rodzinne filmiki zmieniają świat? :) 

 

Rodzinne kręcenie filmików będzie stanowiło nie tylko pewnego rodzaju przygodę, „wyzwanie” dla ich twórców, ale też dostarczy materiału edukacyjnego, inspiracji dla małych i dużych widzów. Nagrania nadsyłane przez Uczestników będą prezentowane na stronach Organizatorów i Partnerów projektu, by promować idee bezinteresownej pomocy, odpowiedzialnej edukacji finansowej, czytelnictwa, patriotyzmu lokalnego. 

 

Dodatkowa korzyść – nagrody! 

 

„Rodzinne Wyzwania Wakacyjne” to nie konkurs, to raczej prospołeczna zabawa. Dlatego Organizatorzy przewidują nagrody dla wszystkich Uczestników projektu. 

 

Każda rodzina, która ukończy projekt (terminowo prześle przynajmniej 5 nagrań) otrzyma niezwykłą Skarbonkę, uczącą mądrego zarządzania pieniędzmi, a także nieograniczony dostęp do gier i aplikacji na stronie McCash. 

 

Na Uczestników czekają też pakiety książek, ufundowane przez Narodowe Centrum Kultury, Wydawnictwo MUZA, Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”, Wydawnictwo Zakamarki. Ponadto każdy otrzyma przynajmniej jedną niespodziankę z „Kuferka Rozmaitości”, który wyposażyli Państwo Elżbieta i Witold Szwajkowscy oraz Producent Infopasków. 

 

Ale i na tym nie koniec! Najbardziej zaangażowani Uczestnicy zostaną zaproszeni do stałej współpracy z Biblioteczką Malucha i Fundacją Ekomini.

 

Więcej informacji o konkursie: http://biblioteczkamalucha.pl/projekty/rodzinne-wyzwania-wakacyjne/2015/

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy