"Łączniczki" w radiowej "Dwójce"

Autor: slk
News -

Od 27 do 31 lipca w Radiowej Dwójce Sławomira Łozińska czytać będzie Łączniczki. Wspomnienia z powstania warszawskiego – nowo wydaną książkę Marii Fredro-Bonieckiej i Wiktora Krajewskiego. Program 2 zaprasza do słuchania fragmentów powstańczych opowieści od poniedziałku do piątku o godz. 9.45 w audycji „To się czyta latem”.

 

Książkę wypełnia 9 historii opowiedzianych przez konspirujące łączniczki i sanitariuszki: Balbinę Szymańską-Ignaczewską – „Basię”, Jolantę Mirosławę Zawadzką-Kolczyńską – „Klarę”, Wandę Traczyk-Stawską – „Pączka”, Bronisławę Romanowską-Mazur – „Sosnę”, Barbarę Wilczyńską-Sekulską – „Penelopę”, Teresę Kuklińską-Tyrajską – „Basię”, Krystynę Królikiewicz-Harasimowicz – „Kryśkę”, Marię Stypułkowską-Chojecką – „Kamę” i Zofię Słojkowską-Krajewską – „Nelly”. Zaletą książki nie są opisy militarnych osiągnięć, ale codziennego życia za niemieckiej okupacji, w czasie powstania oraz później – w stalinowskiej rzeczywistości. Każda z historii jest niepowtarzalna, a wspólnie tworzą obraz środowiska walczącej w sierpniu 1944 roku młodzieży.

 

O książce opowiedzą słuchaczom Dwójki sami autorzy, którzy będą bohaterami audycji „Gość Poranka” w najbliższą środę, 29 lipca o godz. 8.35.

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy