Bukklubu - dyskusyjny klub książkowy

Autor: kwojcik
News - Bukklubu - dyskusyjny klub książkowy

Trwają zapisy do Bukklubu - dyskusyjnego klubu książkowego


Bukklub
Pierwsze spotkanie: 26 listopada 2011, 14.00
Temat: Leopold Tyrmand – „Filip”
Galeria Kordegarda


Trwają zapisy do Bukklubu, dyskusyjnego klubu książkowego, który rozpocznie działalność w listopadzie. Uczestnicy co miesiąc będą wybierać wspólnie jedną książkę, którą każdy z nich przeczyta, a następnie spotkają się, aby o niej porozmawiać. Bukklub organizowany jest wspólnie z miesięcznikiem kulturalnym Bluszcz, którego dziennikarze będą moderować spotkania.


W Polsce działa ponad 130 dyskusyjnych klubów filmowych. Do kina często chodzi się razem. Łatwo więc znaleźć partnera do rozmowy o filmie. Z książkami jest trudniej – jeden egzemplarz czytany jest zwykle po kolei przez kilka osób. Możliwość wymienienia się uwagami na temat książki w trakcie jej czytania pojawia się rzadko. Kiedyś książki były wydarzeniem społecznym. Wydaje się, że minęły czasy, w których modną książkę nosiło się z dumą pod pachą i w których eksponowało się jej okładkę podrywając dziewczynę lub chłopaka.


Bukklub pozwoli na nowo zmienić zwykle samotny proces czytania w zbiorowe doświadczenie.


Na pierwsze spotkanie została wybrana nieznana książka znanego autora: „Filip” Leopolda Tyrmanda. Książka umknęła uwadze publiczności przesłonięta sławą „Złego”. Kolejne tytuły będą proponować uczestnicy.


Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w Bukklubie pod adresem: bukklub@nck.pl. Udział bezpłatny. Organizatorzy mogą udzielić informacji na temat dostępności książki w bibliotekach publicznych w Warszawie.


Bukklub są częścią programu KULTURA NA WYNOS galerii Kordegarda. To cykl działań, które promują wolną kulturę i aktywność artystyczną poza galeryjnymi murami.

 

Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa


tel. 22-421-01-25, kordegarda@nck.pl
Galerię prowadzi Narodowe Centrum Kultury.
Galeria jest otwarta od wtorku do niedzieli
od 11:00 do19:00

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy