Rabaty non stop w czytam.pl

Autor: slk
News - Rabaty non stop w czytam.pl

Oferta specjalna dla kochających  książki, którym zawsze za mało. Naszym celem jest, byście nie musieli się zastanawiać ile książek kupić. W czytam.pl znajdziecie bardzo duży wybór tytułów  a rabaty zawsze i na wszystko od ok 30%.

 

Zapraszamy!

 

 

Hity z listy bestsellerów:

 

Antologia 100/XX

 

 

Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku. Na dwa tomy zebrane przez Mariusza Szczygła składa się sto najciekawszych, najlepszych i najgłośniejszych polskich reportaży opublikowanych pomiędzy 1901 a 2000 rokiem. Antologia powstała pod opieką rady programowej złożonej z wybitnych reporterów i literaturoznawców. Tworzą ją Hanna Krall, Małgorzata Szejnert, prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Elżbieta Sawicka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Tom 1: 872 strony Tom 2: 960 stron

Punktowa panorama XX wieku poszarpana epopeja dziejów społeczeństwa w dobie permanentnych przemian.

 prof. Przemysław Czapliński 

Polscy reporterzy równają do najlepszych, są w czołówce światowych twórców reportażu, nie kokietują, są odważni, wierni zasadom swego zawodu, spełniają najwyższe wymagania stawiane temu gatunkowi, imponują układem faktów i ciekawym wywodem. Podpowiadają zagranicznym kolegom po fachu, że najlepsze efekty w reportażu osiąga się na sprawdzonych wzorach. 

prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński 

 

szalejacBridget Jones. Szalejąc za facetem

Helen Fielding

 

Bridget Jones powraca!

W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka

CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem

CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych

CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie

CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent

CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta

JEŚLI PRZEŚPISZ SIĘ Z KIMŚ po dwóch randkach i sześciu tygodniach esemesowania, czy będzie to to samo, jakbyś wyszła za kogoś po dwóch spotkaniach i sześciu miesiącach pisywania listów w czasach Jane Austen

Dumając nad tymi zagadnieniami i innymi dramatycznymi problemami naszych czasów, Bridget Jones przedziera się przez gąszcz wyzwań, czyhających na współczesną samotną matkę, a jednocześnie na powrót odkrywa swoją seksualność w - jak to nieuprzejmie i zupełnie nieadekwatnie mogą co poniektórzy określić - wieku średnim. Wróciła, ona powróciła!

 

 

beksiBeksińscy. Portret podwójny

Magdalena Grzebałkowska

 

Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna.

To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o miłości o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć życie. 

 

 

Dla wszystkich kochających zieleń w ogrodzie, oferta specjalna:

Wiosna w ogrodzie

 

wplywWpływ Księżyca 2014. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Witold Czuksanow

 

To już ósma edycja poradnika ogrodniczego z kalendarzem biodynamicznym na cały rok!

Ogród zakładamy z różnych powodów. Dla przyjemności, odpoczynku, prestiżu, a niekiedy i po to, by podnieść wartość rynkową nieruchomości, przy której się znajduje. To nie żart! Ktoś obliczył, że dom z ogrodem można sprzedać szybciej, a do tego o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent drożej niż budynek na pustej działce.

W tej edycji Wpływu Księżyca najbardziej interesuje mnie to, czy ogród da się uprawiać wyłącznie naturalnymi metodami, bez pestycydów. Sam od lat próbuję sprostać temu zadaniu i twierdzę, że jest to możliwe, trzeba tylko wiedzieć, czym zastąpić chemię. Czasy zachęcają do takich prób - mamy kryzys i trzeba oszczędzać, a ogródek i własne rabaty owocowo-warzywno-ziołowe mogą w tym pomóc. Zawsze taniej samemu coś wyprodukować, niż kupić, a takiego smaku i aromatu jak z własnej grządki żadna marchewka i jabłko z supermarketu nigdy mieć nie będą!

Zachęcam do zabawy w ogród, Witold Czuksanow

  

 

ekoEkologiczny ogród

Jerzy Woźniak

 

Podstawą urządzenia ogrodu zgodnego z naturą jest zrozumienie rządzących nią praw, a także - co jest równie istotne - poznanie wyglądu i zwyczajów zwierząt żyjących w danej okolicy, a także roślin, od których często są one zależne. Bez tej wiedzy nasze wysiłki nigdy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Nie należy bać się zwierząt - nawet te powszechnie nielubiane, jak pająki, mają w przyrodzie niezwykle ważne miejsce i nie da się ich usunąć bez trudnych do przewidzenia następstw. Czytajmy więc nie tylko książki przedstawiające nam ogrody jak z bajki, ale czasem weźmy do ręki książkę o tym, jak żyją zwierzęta i rośliny w naszym najbliższym, naturalnym otoczeniu. Zrozumienie ich zwyczajów jest bowiem podstawą nie tylko założenia ogrodu zgodnego z odwiecznymi prawami natury, ale też bazą do jakichkolwiek poczynań ekologicznych. Świat roślin i zwierząt w naszym ogrodzie i na otaczającym go terenie jest siecią wzajemnych zależności, których pozostawienie w stanie możliwie nienaruszonym jest właśnie postępowaniem proekologicznym. Poradnik "Ekologiczny ogród" jest o tym, jak założyć i utrzymać ogród, rozwijający się zgodnie z prawami natury, taki, w którym choroby i szkodniki będą rzadkim i niezbyt groźnym przeciwnikiem. Celem książki jest edukacja, zwłaszcza zaś uświadomienie właścicielom ogrodów, jak wiele niezwykłych czasem roślin i zwierząt może żyć w obrębie ich ogrodu, często nie rzucając się w oczy, i jak ważne dla nas ludzi jest zachowanie ich wzajemnych powiązań istniejących w przyrodzie od tysięcy lat.

 

 

 

encyklopediaEncyklopedia małego ogrodu 

Andrew Wilson

 

Niezbędnik każdego posiadacza małego ogrodu, który podpowie jak zaaranżować i wykorzystać niewielką przestrzeń. Projekty małych ogrodów, łatwych do założenia i utrzymania, pasujących do każdego miejsca. Niebanalne pomysły na ogródki na dachach, ogrody zimowe i letnie domki. Specjalistyczne porady dotyczące ogrodzeń oraz żywopłotów, a także praktyczne rozwiązania pozwalające na stworzenie atmosfery prywatności. Sprytne sposoby przechowywania narzędzi i ciekawe pojemniki. Prezentacja ogrodów w różnych stylach: wiejskim, modernistycznym, miejskim, formalnym, japońskim, konceptualistycznym. 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy