Konkurs piosenki poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" w Bytomiu

Autor: slk
News - Konkurs piosenki poetyckiej

        Zaproszenie do Bytomia. Udział w XVI ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” zgłosili w tym roku uczestnicy między innymi z Krakowa, Raciborza, Mikołowa czy Ustronia.

 

            Tegoroczne „Kwiaty” rozpoczną się w piątek, 1 czerwca, „Wieczorem z poezją”. Zaprezentują się młodzi autorzy tekstów skupieni w grupie poetyckiej „Obok Sceny” działającej w Bytomskim Centrum Kultury. Drugi dzień festiwalu (sobota, 2 czerwca) zdominuje konkurs piosenki poetyckiej. Tu informacja dla tych, którzy nie zdążyli zgłosić swojego udziału w konkursie. Na godzinę 10.00 zaplanowano tak zwaną „Wolną Scenę”, czyli dodatkowe eliminacje do konkursu. Aby wziąć udział w „Wolnej Scenie” należy po prostu zgłosić się do organizatorów i wykonać dwie piosenki z tekstem poetyckim. W niedzielę, 3 czerwca odbędzie się Koncert Laureatów, po których wystąpi Gwiazda tegorocznych „Kwiatów” - Edyta Geppert.

 

Festiwalowe imprezy rozpoczynać się będą o godzinie 17.00. Wieczór poetycki w piątek odbędzie się w sali „Akwarium” Bytomskiego Centrum Kultury. Sobotni konkurs będzie miał miejsce w sali kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy ulicy Powstańców Warszawskich 12, a niedzielny koncert finałowy - w sali widowiskowej BCK. Bliższych informacji można zasięgnąć w Biurze Festiwalowym, które mieści się w Bytomskim Centrum Kultury przy ulicy Żeromskiego 27.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy