Rusza kolejny Księgozbiór!

Autor: slk
News - Rusza kolejny Księgozbiór!

Ruszyła akcja promocji czytelnictwa KsięgoZbiór. KsięgoZbiór to akcja polegająca na zbiorowym czytaniu w przestrzeni publicznej. W wyznaczonym miejscu i czasie zbiera się grupa osób, które po prostu zaczynają w ciszy czytać przyniesione przez siebie książki.

 

To sposób dla wszystkich będących czytelnikami, lubiących lekturę, by zarazić czytaniem innych – chociażby przechodniów. Działanie takie jak KsięgoZbiór zwraca uwagę na książkę, poprzez wyeksponowanie jej w przestrzeni publicznej, pokazanie jej w sposób niekonwencjonalny.

 

Inicjatywa zwraca także uwagę na przestrzeń publiczną, która czytelnikom nie jest obojętna. Oczami wyobraźni KsięgoZbiorowi uczestnicy widzą ul. Piotrkowską i inne przestrzenie miejskie, publiczne, jako miejsca przyjazne ludziom, z wygodnymi siedziskami, idealnymi do niepohamowanego oddawania się lekturze, dyskusjom...

 

Pomysł narodził się i jest realizowany w Łodzi i Łódzkiem. Pierwsza odsłona akcji miała miejsce w październiku 2011 roku. Teraz organizatorzy zapraszają do dołączenia do KsięgoZbioru i zebrania grupy czytelników w innych  miejscowościach. 

 

Szczegółowe informacje oraz inspiracje dla organizatorów: http://bibliosfera.net/ksiegozbior/

 

Udział w kampanii można zadeklarować tutaj: http://bibliosfera.net/ksiegozbior/rejestracja/

 

Profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/ksiegozbior

 

Łódzka strona akcji:

http://ksiegozbior.weebly.com/

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy