Ośrodek KARTA na XX Targach Książki Historycznej w Warszawie

Autor: kwojcik
News - Ośrodek KARTA na XX Targach Książki Historycznej w Warszawie

Ośrodek KARTA na XX Targach Książki Historycznej w Warszawie stoisko nr 12!

 

Serdecznie zapraszamy 26 listopada (sobota) od godz. 12.00 do 13.00 na spotkanie ze Zbigniewem Gluzą, założycielem Ośrodka KARTA, który opowie o jego początkach oraz będzie podpisywać reprint pierwszego numeru „Karty”.

 

Okazją do wznowienia pierwszej „naziemnej” „Karty” jest przypadające na początku przyszłego roku 30-lecie skupionego wokół niej środowiska, które zainicjowało swą działalność 4 stycznia 1982 drukiem podziemnej, jednokartkowej gazetki powstałej w proteście przeciw wprowadzeniu stanu wojennego i noszącej tytuł „Karta”.

 

Reprint „Karty” nr 1 – od wielu lat niedostępnej w sprzedaży. Numerem tym, datowanym na styczeń 1991, „Karta” debiutowała na legalnym rynku – po dziewięciu latach funkcjonowania w obiegu podziemnym. Wraz z debiutem dookreślona została jej formuła jako pisma o tożsamości, najpierw krótko miesięcznika, a następnie kwartalnika poświęconego historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku.


W pierwszym numerze – wśród czterech głównych bloków tematycznych – Rewolucja Atamana – pasjonujący zapis wspomnień Polaka, który współprzewodził rewolucji lutowej w Moskwie (1917), będąc wówczas oficerem w wojsku rosyjskim.

 

Reprint „Karty” nr 1 z autografem założyciela Ośrodka KARTA do nabycia na stoisku!Godziny otwarcia targów:

24-27.11.2011, od czwartku do niedzieli, w godz. 10.00–18.00

 

Adres:

Targi Książki Historycznej

Arkady Kubickiego

Zamek Królewski w Warszawie

pl. Zamkowy 4, Warszawa

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy