17-18 czerwca: Festiwal Książki w Opolu

Autor: slk
News - 17-18 czerwca: Festiwal Książki w Opolu

Katarzyna Bonda, Mariusz Szczygieł, Szymon Hołownia, Janusz Leon Wiśniewski, Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Fisz Emade, Julia Marcell i wiele innych gwiazd kultury przyjedzie na Festiwal Książki Opole 2016. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 17 – 18 czerwca w Filharmonii Opolskiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz placu przy bibliotekach.

 

Podczas targów książki w Filharmonii Opolskiej mieszkańcy będą mieli możliwość kupienia wielu nowości książkowych po okazyjnych cenach. W targach weźmie udział ponad czterdzieści największych wydawnictw w Polsce. Dla Opolan przygotowany został również bogaty program festiwalowy. W czwartek 16 czerwca zapraszamy na spotkanie z Krystyną Czubówną w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W piątek, 17 czerwca przewidziane są liczne spotkania i warsztaty dla dzieci. Natomiast w godzinach popołudniowych na scenach festiwalowych zagoszczą: Monika Kuszyńska, Tomasz Lipiński, Andrzej Pilipiuk, Janina Ochojska, Monika Witkowska i Mariusz Szczygieł! Na muzyczne podsumowanie dnia zapraszamy na Koncert w Filharmonii Opolskiej.

 

W sobotę 18 czerwca na festiwalowych scenach odbędą się spotkania m.in. z Januszem Leonem Wiśniewskim, Krzysztofem Vargą, Remigiuszem Mrozem, Tymonem Tymańskim, Michałem Olszańskim, Szymonem Hołownią, Michałem Rusinkiem, Katarzyną Puzyńską, Mathiasem Nawratem, prof. dr hab. Stanisławem Sławomirem Nicieją , Anną Dziewit – Meller, Tomaszem Michniewiczem, Jakubem Żulczykiem i Katarzyną Bondą i wielu innych! Przewidziane są również liczne spotkania i warsztaty dla dzieci!

 

W sobotni wieczór naprzeciw Drukarni Opolgraf, na placu zieleni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, a tuż po spotkaniu koncert z gwiazdami Męskiego Grania, czyli Julii Marcell i Fisz Emade Tworzywo! Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Książki Opole 2016 jest bezpłatny.

 

Festiwal Książki Opole 2016 to nie tylko spotkania autorskie i koncerty to także Wielkie Opolskie Dyktando. W sobotę 18 czerwca wybierzemy Mistrza Ortografii. Na Opolan czeka również wiele konkursów w tym Konkurs poetycki organizowany z Galerią Solaris Center. Do wygrania nagrody książkowe oraz oryginalna kampania promocyjna „I wiersz do tego”!  W ramach Festiwalu Książki Opole 2016 odbędzie się konferencja poświęcona nowym trendom w Poligrafii, która będzie miała miejsce 17 czerwca o godz. 13:00 w Restauracji Venezia w Opolu.

 

Organizatorem jest Drukarnia Opolgraf oraz Fundacja Fabryka Inspiracji PL, partnerem strategicznym Miasto Opole. Partnerami Filharmonia Opolska, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Centrum Wystawienniczo Kongresowe, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Radio Opole, NTO, Solaris Center. Sponsorzy Papirus i Antalis.

 

Festiwal Książki to pierwszy w Opolu i jedyny w Polsce festiwal, który promuje czytelnictwo poprzez muzykę.

 

Zapraszamy!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy