Będzie ekranizacja powieści Susanny Clarke!

Autor: slk
News - Będzie ekranizacja powieści Susanny Clarke!

BBC ogłosiła ambitny plan ekranizacji powieści Susanny Clarke Jonathan Strange I Pan Norrell. Planowana jest sześcioodcinkowa adaptacja powieści w reżyserii Toby Haynes’a, znanego m.in. z takich hitów jak Doctor Who i Sherlock.

 

O tej adaptacji mówiono od lat, lecz teraz nabrała oficjalnego wymiaru. Skala powieści i liczba efektów specjalnych konieczna do jej ekranizacji jest ogromna, lecz Toby Haynes już w poprzednich realizacjach udowodnił swoje mistrzostwo. Adaptacją książki  zajmie się Peter Harness, odpowiedzialny m.in. za trzeci sezon Wallandera. Nieznane są na razie szczegóły dotyczące obsady ani planowanej premiery.

 

Książka Suzanny Clarke to niezwykłe połączenie wiktoriańskiej powieści z elementami fantasy. Rekomendowana przez Neila Gaimana jako jedna z najlepszych powieści fantasy ostatnich 70 lat, otrzymała też nagrodę World Fantasy Award.

 

Na początku XIX wieku, dwaj bardzo różni magowie pojawiają się, by zmienić historię Anglii. W roku 1806, kiedy wojna napoleońska szaleje na lądzie i morzu, większość ludzi wierzy że magia w Anglii dawno umarła – aż do chwili, gdy pojawia się Pan Norrell i ujawnia swoje moce. Wkrótce kolejny praktykujący mag wychodzi z ukrycia: młody, przystojny i śmiały Jonathan Strange. Zostaje on studentem Norrella. To właśnie dzięki nim Anglia stanie się na powrót krainą tajemnej sztuki. Dwaj bohaterowie posiądą niezwykłą władzę, a sam rząd poprosi ich o pomoc w walce z Napoleonem. Magia ma jednak swoją cenę...

 

Powieść ukazuje się po raz pierwszy w Polsce w jednym tomie w lutym nakładem Wydawnictwa Mag.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy