Napisz felieton i wygraj książki z autografem Doroty Masłowskiej!

Autor: slk
News - Napisz felieton i wygraj książki z autografem Doroty Masłowskiej!

Nakładem Oficyny Literackiej Noir Sur Blanc ukazała się właśnie książka Więcej niż możesz zjeść. To zbiór tekstów o jedzeniu publikowanych przez Dorotę Masłowską w magazynie „Zwierciadło” w latach 2011-2013. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. 

 

- Wszyscy wiedzą że piszę książki, że nagrywam płyty, a mało kto domyśla się, że w wolnym czasie również trochę jem. O tym nieujawnianym dotąd fakcie pisałam do magazynu „Zwierciadło” felietony; przez 2 lata prowadziłam tam rodzaj rubryki spożywczej, w którym z właściwą sobie swadą opisywałam jedzone jedzenie. Te grubymi nićmi szyte refleksje kulinarne stanowiły jednak wyłącznie pretekst dla rozważań szerszych: chwalenia się zagranicznymi podróżami, opisywania potknięć moralnych znajomych, czy ujawniania drastycznych szczegółów ze swoich operacji plastycznych. Dziś opatrzone genialnymi ilustracjami Macieja Sieńczyka ze wzruszeniem kieruję do rąk czytelnika. - pisze Masłowska. - Tak inteligentnie i trafnie o nie tylko polskiej obyczajowości już od dawna nikt nie pisał - podkreśla Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl w recenzji książki. Dziś chcemy zaprosić Was do lektury, a także do wzięcia udziału w naszym konkursie. Dla laureatów mamy książki z autografem Doroty Masłowskiej!

 

Udział w konkursie

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy... napisać felieton. Może on dotyczyć kulinariów lub para-kulinariów, może dotyczyć otaczającego nas świata, naszej obyczajowości, kultury czy książek. Może też dotykać zupełnie innych tematów - ważne, byście poruszali się w obrębie rodzaju publicystyki, jakim jest felieton. Musi być lekko, osobiście, krótko i dowcipnie. Lapidarnie. Trafnie. Tak, jak w najnowszej książce Doroty Masłowskiej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o felietonie, zajrzyjcie chociażby do Wikipedii. Wkrótce też zamieścimy w serwisie felieton Doroty Masłowskiej, który posłużyć Wam może jako inspiaracja. Swoje felietony przesyłajcie na adres mgaliczek@granice.pl W mailu podajcie swój adres i - ewentualnie - login w serwisie Granice.pl Autorzy trzech najciekawszych propozycji otrzymają książki z autografem Doroty Masłowskiej. Pozostałych uczestników wyróżnimy pakietami punktów, wymiennymi na książki w naszym sklepiku. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 maja 2015 - macie więc sporo czasu na poszukiwanie inspiracji. 

 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych i interesujących tekstach znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy