Powrót do miasteczka Palokaski

Autor: slk
News - Powrót do miasteczka Palokaski

Polscy czytelnicy pokochali intrygującą fabułę i wartką akcję Laury. Kiedy jednak w drugim tomie powieści na scenę weszła tytułowa Noora, wydarzenia w miasteczku Palokaski  potoczyły się lawinowo.

 

Noora to historia o nastolatce, która nie miała przyjaciół wśród rówieśników, nikt jej nie zapraszał na imprezy i nikt z nią nie miał ochoty rozmawiać. Ale pewnej nocy przelała się czara goryczy. Nastolatka usiadła wieczorem do laptopa i przez noc stworzyła swoją nową tożsamość: pięknej, bogatej i szczęśliwej dziewczyny, która piję na śniadanie szampana, ma przystojnego chłopaka, z którym podróżują po świecie. Blog Noory – „Madde's Life”– szybko zyskał sporą popularność i zachwyt nastolatek. Nowy blog wzbudzał w sieci zainteresowanie sponsorów, ale również psychopatów i hejterów. Powoli wciągał dziewczynę w śmiertelnie niebezpieczną grę…

 

Dziewczyna boi się o swoje życie. Jest przekonana, że zginie tak samo jak Laura Andersson, którą przed kilkoma dniami znaleziono martwą w morzu. Gdy śledztwo w sprawie Laury zostaje zamknięte, Noora składa zeznanie, że widziała, jak koleżankę zepchnięto ze skały. Policja uznaje jednak, że nastolatka zmyśla… Co innego sądzi urlopowany policjant, Korhonen, który wcześniej zajmował się sprawą Laury. Wspiera go w nieoficjalnym śledztwie Miia, pedagog szkolny. Pewnego dnia Miia znajduje w Internecie zdjęcie Noory ze srebrnym aniołkiem na szyi. Takim samym, jaki nosiła jej zaginiona przed laty siostra Venla, a także Laura… Rozumie, że uczennica jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

 

Czy uda się uratować Noorę? Jaką tajemnicę kryje srebrny anioł? Czy Korhonen i Miia zdołają przerwać zmowę milczenia? Zagrożenie jest naprawdę tuż-tuż.

 

Noora to książka, w której prawie wszyscy bohaterowie mają swoją tajemnicę – intensyfikują one napięcie w opowiadanej historii. Popełniane przestępstwa i morderstwa dodają wyrazistości prowadzonej narracji.

-Ruumiin kulttuuri, kwartalnik The Finnish Whodunnit Society

 

Podobnie do swojej poprzedniczki LauryNoora została zbudowana z elementów, które gwarantują rozrywkę literacką na najwyższym poziomie. Elokwentnie prowadzona akcja obfituje w niespodzianki  przeplatające się z poczuciem niebezpieczeństwa i strachem. Rozdziały są krótkie, wartkie, prawie zawsze kończą się haczykiem, któremu czytelnik nie jest w stanie się oprzeć.

-Kouvolan sanomat newspaper, Finlandia

 

 

KTO JEST KIM W PALOKASKI 2:

 

KORHONEN, komisarz do spraw kryminalnych, dla którego rozwikłanie przyczyn śmierci licealistki Laury stało się obsesją.

 

NOORA, koleżanka szkolna Laury. Gotowa zrobić wszystko, aby zostać jedną z najpopularniejszych dziewczyn w szkole. Twierdzi, że boi się o swoje życie. 

 

MIIA, uzależniona od Internetu pedagog szkolna i była policjantka do spraw przestępczości internetowej, na jej kiełkujący związek z drugim człowiekiem rzuca cień zagadkowy, były kochanek. 

 

NIKKE, psycholog szkolny, którego łączą niepokojąco bliskie relacje z pewnymi uczennicami. Zatrzymany w charakterze podejrzanego o morderstwo Laury.

 

TIINA OJANTAUS, królowa marketingu sieciowego, której macki zdają się sięgać wszędzie.

 

PALOKASKI, idylliczna z wyglądu dzielnica nadmorska, kryjąca mroczne tajemnice.

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy