Premiera tomiku opowiadań "Pięć"

Autor: kwojcik
News - Premiera tomiku opowiadań

Ewelina Dubczyk i Damian Aleksander przeczytają fragmenty opowiadań Mariki Krajniewskiej. 06 llutego o godzinie 19.00 zapraszamy do warszawskiej restauracji Herezja ul. Chłodna 35/37 W Warszawie. Będą rozmowy, dobra literatura, szampańska niespodzianka i powód ku takowej oraz recital Malwiny Kusior.

 

Tomik opowiadań "Pięć" zawiera osiemnaście utworów, o których wybitny prozaik i krytyk literacki Leszek Szaruga powiedział: "... to czułe relacje o brutalności świata i o bólu istnienia. W tle wielu tych opowieści słychać echa – raz doniosłe, innym razem wyciszone - dwudziestowiecznej historii rosyjskiej i sowieckiej: do dziś dotkliwe, nie pozwalające, mimo upływu czasu, zapomnieć. Niemal wszyscy bohaterowie to ludzie zranieni, naznaczeni piętnem trudnej pamięci krzywd i nieprawości. Ich przeżycia i doświadczenia, spisywane z poczuciem taktu i z dystansem, jaki narzuca forma literacka, ewokują pytania o możliwość pogodzenia się z losem." 

 

Gośćmi specjalnymi na spotkaniu będą aktorzy Ewelina Dubczyk i Damian Aleksander, którzy przeczytają jedno z opowiadań z najnowszej książki, a także aktorka i wokalistka Malwina Kusior.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy